ÜRETİMLE EŞ ZAMANLI İNSAN TÜKETİMİ 'Bir Kardemir...
Melih Bahaddin KÜÇÜK

Melih Bahaddin KÜÇÜK

ÜRETİMLE EŞ ZAMANLI İNSAN TÜKETİMİ 'Bir Kardemir eleştirisi'

02 Ağustos 2019 - 17:01

 Karabük’ün merkezinde yer alan, 3 Nisan 1937 yılından itibaren varlığını devam ettiren ‘Kardemir Demir-Çelik Fabrikası’ yıllardır Ülkemiz ve İlimiz için üretim adına iyi bir performans sergiledi.

 Yeryüzünde hiçbir olay bir canlının sağlığından önemli değildir. Kardemir, her geçen yıl üretimde gerekli inavasyonları sağlasa da hava kirliliği konusunda her geçen gün sınıfta kalmaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığı’nın hava ölçüm araçları ara ara şehrin hava kirliliğini ölçüyor ve havanın yaşanılması güç bir hava olduğunu tespit ediyor. İşlem, bu aşamadan sorna durağanlaşıyor. Devletin denetiminin olduğunu fakat denetim sonrası bir icraatının olmadığını gözler önüne seriyor.

 Hava kalitesi ölçüm merkezinin verilerine göre ise Karabük’ün havası iyi durumda. Fakat vatandaşlar Hava ölçüm merkezi ile aynı fikirde değil. Sabahları araçlarının üstünün toz olduğunu, zayıf bünyelerin öksürükle mücadele ettikleri de edindiğimiz bilgiler arasında.

Karabük’te senelerdir seçilen milletvekillerinin, belediye başkanlarının bu konu ile ilgili ya hiç girişim yapmamış ya da girişimleri sonuçsuz kalmıştır. Aslında Karabük, Etrafı yem yeşil ve yaşanılası bir yerdir. Yetkililere birçok mecradan seslendiğimiz gibi buradan da sesleniyoruz

‘Üretim önemlidir fakat insan yaşantısı kadar önemli hiçbir şey yoktur.’

Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum

Son Yazılar