Reklam
Kızılay Web Banner 120X600
Çöken çatının altında kalmaktan son anda kurtuldular

Çöken çatının altında kalmaktan son anda kurtuldular

Karabük'te iki gündür yoğun şekilde devam eden kar yağışı sonrası Organize Sanayi Bölgesi'nde hizmet veren demir çelik haddehanesinin çatısı çöktü. Bu sırada fabrikada...

19 Ocak 2022 - 18:15 - Güncelleme: 19 Ocak 2022 - 18:24
Reklam

Karabük'te iki gündür yoğun şekilde devam eden kar yağışı sonrası Organize Sanayi Bölgesi'nde hizmet veren demir çelik haddehanesinin çatısı çöktü. Bu sırada fabrikada çalışan 20 işçi son anda kendini dışarı atarak ölümden döndü.

Karabük'te etkili olan kar yağışı sonrası çatılarda biriken kar yığınları tehlike oluşturmaya başladı. Karabük OSB'de hizmet veren bir demir çelik haddehanesinin çatısı karın ağırlığını taşıyamayınca çöktü. Haddehanede çalışan 20 işçi, çöken çatının altında kalmaktan ise son anda kurtuldu. Çatıdan gelen sesleri duyan işçilerin durumu fark etmesi sonucu facianın eşiğinden dönüldüğü olayda büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

Haddehane Müdürü Kadir Kazan, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Çok şükür hiçbir personelimizde sıkıntı ve yaralanma yok. Bizim için en önemlisi bu. Çatı kar yağışı sebebiyle çöktü. En kısa zamanda telafi ederiz. Maddi zarar illa ki var. Olay anında 20 personelimiz vardı. Allah'a şükür hepsinin tespitini yaptık, sıkıntı yok" dedi.
Yaşanan olay sonrası jandarma ekipleri de fabrikada incelemelerde bulurken, bölge güvenlik şeritleri ile kapatıldı.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karabük'te 2021 yılında 3 bin 13 trafik kazası meydana geldi
Karabük'te 2021 yılında 3 bin 13 trafik kazası meydana geldi
Karabük'te Nisan ayında 315 konut satıldı
Karabük'te Nisan ayında 315 konut satıldı