Reklam
Diyanet İşleri’nden "Normal saf düzeni" talimatı

Diyanet İşleri'nden "Normal saf düzeni" talimatı

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan illere yazı gönderildi: Normal saf düzenine geçiliyor

12 Kasım 2021 - 15:58
Reklam

Diyanet İşleri Başkanlığından İl müftülüklerine gönderilen yazıda, temizlik ve maske kurallarına uymak kaydıyla cami ve mescitlerde cemaatle kılınan farz namazların normal saf düzenine göre kılınabileceği bildirildi. 

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın imzasıyla Cami ve mescitlerdeki saf düzenine ilişkin gönderilen yazıda, Kovid-19 salgını kapsamında vatandaşların sağlığını korumak amacıyla 13 Mart 2020 tarihinden itibaren cami ve mescitlerde gerekli tedbirlerin alındığı aktarıldı.

Cami görevlileri ve vatandaşlar tarafından konuya gereken hassasiyetin gösterilmesi nedeniyle salgın kaynaklı herhangi bir problemin yaşanmadığı vurgulanan yazıda kış şartları sebebiyle açık alanlarda Namaz kılma imkanı kalmadığı, ülke genelinde 18 yaş ve üstü nüfusun büyük oranda aşılandığı üzerinde duruldu. Toplumun salgın tedbirlerine riayet konusunda alışkanlık kazanmasının göz önünde bulundurularak yeni düzenlemenin yapılmasının gerekli görüldüğüne işaret edilen yazıda, "Temizlik ve maske kurallarına uyulmak kaydıyla cami ve mescitlerde cemaatle kılınan farz namazları normal saf düzenine göre eda edilebilecek." ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Metin Yalçın
  2 ay önce
  Yanlış bir karar bence.. Sanırım mahalle baskısı sonucu alındı..En azından vaka durumuna gore karar valilere bırakılsa idi..
 • Recep Köse
  2 ay önce
  Vakalar hala yüksekken,yanlış bir karar olmuş.Bazı camilerde mesafe şer çok fazla .Belki bu daraltılabilirdi.Karabük iki haftadır vaka sayısında birinci.İnsanlar nasıl yan yana gelecek.Ha her yerde insanlar zaten yakın derseniz,oralarda mesafe kurallarına uymaya devam etmeli derim.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YAPACAĞIN HAYIRLI İŞLERİ YARINA BIRAKMA! BAKARSIN, YARIN OLUR DA SEN OLMAZSIN.
YAPACAĞIN HAYIRLI İŞLERİ YARINA BIRAKMA! BAKARSIN, YARIN OLUR DA...
Film gibi cinayette karar verildi
Film gibi cinayette karar verildi