Eğitime Destek Platformu’ndan Mütercimler’e tepki

Eğitime Destek Platformu'ndan Mütercimler'e tepki

Karabük Eğitime Destek Platformu, Erol Mütercimler'in İmam Hatiplilere yönelik sözlü saldırısına sert şekilde cevap verdi

11 Eylül 2020 - 18:01

Eğitime Destek Platformu Başkanı Nedim Yılmaz, konu ile alakalı şu açıklamalarda bulundu 

"BUNDAN BÖYLE YAPANIN YANINA KAR KALMAYACAK...
Görüyoruz ki ülkemizdeki muhafazakârlara ve bizlerin değer verdiği kurumlara karşı sistematik bir saldırı dalgasıyla karşı karşıyayız. Her gün sosyal medyada ve televizyon ekranlarında değerlerimize karşı hakaretler, iftiralar, çarpıtmalar, ithamlar bir şekilde yer buluyor. Bunları yapan kişi veya örgütlü yapıların yaptıkları yanlarına kâr kalıyor.

Kendi yandaşlarının yaptığı rezillikler görmezden gelinip üstü kapatılmaya çalışılırken, hedef saptırma gündemi değiştirme anlamında kendi gibi zihniyetteki insanlar üzerinden İslam’a, Müslümanlara ve milletimizin manevi değerlerine saldırıyor, nefret kusuyorlar. Her fırsatta bir açık kapı gözlenip konu İmam Hatip okullarına, bu okulların mezunlarına ve onlara sahip çıkan insanlara getiriliyor.

Önceki gün Haber Global televizyonunda Erol Mütercimler adlı şahıs açık bir şekilde İmam Hatip mezunlarına, mensuplarına, buralarda çocuklarını okutan ailelere ve bu okullara gönül veren milyonlarca insana hakaret etme küstahlığı göstermiştir. Moderatör dahil diğer katılımcıların da müdahil olmamaları ayrıca düşündürücü bir konudur. Erol Mütercimler milyonları rencide eden bir nefret suçu işlemiştir. Görülmektedir ki bu ifadeler, öylesine, anlık, dil sürçmesi, meramını yanlış ifade etme şeklinde ortaya çıkan cümleler değildir. Planlı, bilinçli, yerleşik bir zihniyetin ürünü olarak sarf edilmiş ifadelerdir. Bu cümleleri sarf eden şahıs ve bunların teraneleri 28 Şubat yıllarından günümüze kadar Müslümanlara karşı kinini, nefretini fırsat buldukça dile getirmekten çekinmeyen figürlerdir.

Milli ve manevi değerlerimize karşı her kim kem söz söylüyorsa, her kim nefret tohumları saçıyorsa, her kim düşmanlık ediyorsa bunlar karşısında susmayacağız ve mücadelemizi en üst perdeden yapacağız. Bu konu tarafımızca elbette hukuka taşınmıştır. Bilinmelidir ki açtığımız davalar bir başlangıçtır. Bundan sonra kim değerlerimize karşı tahkir edici bir söylemin içerisine girerse hesabını sadece mahkemelerde değil, yükselen sesimizle kamuoyu vicdanında da vereceğini iyi bilmelidir.

Ülkesinden, toplumundan ve değerlerinden nefret eden bu zihniyet bugün Erol Mütercimler suretiyle karşımıza çıkmıştır. Belli ki yarın başka bir surette karşımıza çıkacaktır. Ancak bunlarla mücadelemiz sonuna kadar devam edecek, BUNDAN BÖYLE YAPANIN YANINA KAR KALMAYACAKTIR... Bu ve bunun gibi zihniyetleri hem halkımızın vicdanlarında hem de hukuk önünde mahkûm etmek için elimizle, dilimizle, gönlümüzle, tüm benliğimizle, her daim mücadele edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın...

 

Aşağıda İsmi Yazılı Karabük Eğitime Destek Platformu Üye STK’ları

1             ENSAR VAKFI

2             İLİM YAYMA CEMİYETİ

3             KADEM-KADIN VE DEMOKRASİ DERNEĞİ

4             ÖNDER İMAM HATİPLİLER DERNEĞİ

5             TÜGVA-TÜRKİYE GENÇLİK VAKFI

6             TÜRGEV-TÜRKİYE GENÇLİK VE EĞİTİME HİZMET VAKFI

7             TÜRKİYE DİYANET VAKFI

8             AGD-ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ

9             ALTINSAFRAN ULUSLARARASI ÖĞR. DER.

10          BİRLİK VAKFI

12          CİHANNÜMA

13          DİN GÖREVLİLERİ DERNEĞİ

14          DİYANET-SEN

15          EĞİTİM-BİR SEN

16          HAYRAT VAKFI

17          HÜDAYİ VAKFI

18          İHH İNSANİ YARDIM DERNEĞİ

19          İHL MEZ. ve MEN. DERNEĞİ

20          LALEGÜL DERNEĞİ

21          MÜSİAD

22          MTTB

23          SULTAN VAKFI

24          SEMERKAND VAKFI

25          TİCARET VE SANAYİ ODASI

26          TÜRKİYE KIZILAY DERNEĞİ

27          YAĞMUR YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaza sonrası çakıl dolan yolu ellerine aldıkları fırçalarla temizleyip yıkadılar
Kaza sonrası çakıl dolan yolu ellerine aldıkları fırçalarla...
Kordon Park'ta silahla ayağından vurdu
Kordon Park'ta silahla ayağından vurdu