Reklam
İLİM YAYMA CEMİYETİ KARABÜK ŞUBESİ BİR PROJEYİ DAHA...

İLİM YAYMA CEMİYETİ KARABÜK ŞUBESİ BİR PROJEYİ DAHA NİHAYETE ERDİRDİ

‘GEÇMİŞİN ELİNDEN TUT GELECEĞİN ÖNÜNÜ AÇ’ gençlik projesi kapsamında; Karabük ilimizde yaşayan lise ve üniversite düzeyindeki kızlarımıza, geçmişten günümüze mücadeleleriyle, azimleriyle, cesaretleriyle rol model niteliğindeki kahraman kadınlarımız en güzel biçimde tanıtıldı.

05 Nisan 2022 - 16:09
Reklam

Erzurumlu Nene Hatun, Kara Fatma (Fatma Seher Erden) Kastamonulu Şerife Bacı, Osmanlının son dönem edebiyatçılarından Fatma Aliye, Edebiyatçı Şule Yüksel Şenler, Kubbealtı yazarlarından Belkıs İbrahimhakkıoğlu, genç kızların doktor ablası Gülsen Ataseven, 27 yaşında bir galaksi bulup kendi adını bilim dünyasına yazdıran Astrofizikçi Dr. Burçin Mutlu Pakdil gibi tarihte iz bırakan kadınlarımız anlatılarak, gençlerimizin bu şahsiyetlerin sahip olduğu  mücadele ruhuna sahip bireyler olarak yetiştirilmesi amaçlanmıştı.
Bu kapsamda değişik aralıklarla örnek şahsiyetlerin tanıtıldığı söyleşiler, paneller gerçekleştirildi. Gençlerimizin kendini keşfedebilmeleri adına drama etkinlikleri, geleneksel okçuluk etkinlikleri, görsel sanatlar ve medya okur yazarlık kursları düzenlendi. 
Gençlerin pandemi sonrasında yeni arkadaş çevreleri kazanması amacıyla Safranbolu Kent Ormanında geniş katılımlı piknik etkinliği yapıldı.  
Gençlerimizin milli mücadele dönemini daha iyi öğrenmeleri amacıyla  Erzurum ve Ankara’ya geziler düzenleyerek 1. Meclis Binası, Kongre Binası, mevzi, müze ve ören yerlerine geziler düzenlendi. 
Bu gezilerle gençlerimizin hem sosyalleşmeleri hem de  Nene Hatun gibi mücadele azmiyle öne çıkmış Milli Mücadelenin öncü kadınlarını tanımaları sağlanmış oldu. 
" Geçmişin Elinden Tut, Geleceğin Önünü Aç " projesi etkili ve verimli etkinlikler sonunda 28 Mart 2022 Salı günü gençlerimizin geniş katılımıyla yapılan proje kapanış programı ile son buldu. 
Kapanış programında Proje Koordinatörü Serra Nur Özdemir, projenin planlanmasından sonuçlandırılmasına kadar geçen süreçte yapılan çalışmaları slayt eşliğinde sundu. 
Şube Başkanı İsmail Kökcü ise  projeyle Karabük gençlerine büyük değerler kattıklarını, özellikle günümüzde sahte kahramanlarla nesillerimizin zihinlerinin ve gönüllerinin işgal edildiğini oysa kendileriyle övünerek gurur duyacağımız, ibret ve örnek alacağımız tarihi ve milli gerçek kahramanlarımızın olduğunu hatırlatmak istediklerini belirtti.
İlim Yayma Cemiyeti Karabük şube başkanı İsmail Kökcü , bu kapanış programı vesilesiyle  projeye  öğrenci, kursiyer, eğitimci ve uygulayıcı olarak katkı sağlayan herkese, proje paydaşlarımız Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ve maddi desteğini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanlığına teşekkürlerini sundu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Erdoğan ÜNVER
    2 ay önce
    Toplumumuzda geçmişten günümüze büyük fedakârlıklara imza atan öncü kadınlarımızdan vefaat edenlere Allahtan rahmet dilerim, halihazırda yaşayanların Allah hizmetlerini bereketlendirsin ve işlerini kolaylaştırsin. Onların yolunda yürümeyi kendisine şiar edinmiş genç kızlarımızın da yollarının açık olmasını yüce Rabbimden dilerim.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Sokak ortasında silahlar konuştu: 1 ölü, 2 yara
Sokak ortasında silahlar konuştu: 1 ölü, 2 yara
Yangın çıkan evde iki kuş telef oldu
Yangın çıkan evde iki kuş telef oldu