"İstiklal Şairimize İSTİKBALDEN Mektup" yarışmasında...

"İstiklal Şairimize İSTİKBALDEN Mektup" yarışmasında dereceye giren öğrencilerden Gençlik Spor İl Müdürü Güven'e ziyaret

Türkiye geneli düzenlenen “İstiklal Şairimize İSTİKBALDEN Mektup” yarışmasında Karabük'te dereceye giren üç öğrenci Gençlik Spor İl Müdürü Coşkun Güven'i ziyaret etti.

19 Mart 2021 - 23:28 - Güncelleme: 20 Mart 2021 - 00:44
Reklam

Gençlik ve Spor Bakanlığınca İstiklal Şairi Mehmet Âkif Ersoy'u anmak, gençlerin şair Mehmet Akif Ersoy'un edebi kişiliğini. Milli mücadeledeki rolünü, vatanı ve milleti için yaptıklarını ortak tarih bilinciyle ele anılmasını sağlamak, gençlere milli birlik ve beraberliğimizin sembolü İstiklâl Marşımızda yer alan bağımsızlık, özgürlük ve hürriyet temalarının önemini hatırlatmak ve gençlerde milli bir bilinç oluşturmak amacıyla düzenlenen "İstiklal şairimize istikbalden mektup yarışması"nda Karabük'te dereceye giren öğrenciler Gençlik Spor İl Müdürü Coşkun Güven'i ziyaret etti. Ziyarete öğrencilerle birlikte Gençlik Lideri Dila ÖZÇELİK, Esma YAVUZ, Gençlik Hizmetleri Müdürü Hüseyin BİLİCİOĞLU, Safranbolu İlçe Müdürü Mehmet Demirci de katıldı

Gençlik Spor İl Müdürü Coşkun Güven, Dereceye giren Sudem AYDINALP (1.) Ecrin KARABAYRAKTAR (4.) , Şevval ILIPINAR (13.)'a 24 Mart 2021 Çarşamba günü Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanlığında yapılacak ödül töreni programı hakkında bilgilendirmede bulundu.

KAYMAKAM TARAFINDAN ÖDÜLLENDİRİLDİLER4

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından İstiklâl Marşı'nın Kabulünün 100. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Etkinlikleri kapsamında Türkiye genelinde düzenlenen "İstiklal Şairimize İstikbalden Mektup Yarışması"nda Türkiye birincisi ve dördüncüsü Safranbolu'dan çıkmıştı.

Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz, yarışmada Türkiye 1. si olan Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi öğrencisi Sudem Aydınalp ve Türkiye 4.sü olan 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi öğrencisi Ecrin Karabayraktar'ı ve öğretmenleri Satiye Dağı ile Serap Taçcı'yı makamında kabul ederek hediye takdim etti.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kazada yaralanan annesinin sedyede kucağından inmedi
Kazada yaralanan annesinin sedyede kucağından inmedi
Tavuk dönerden zehirlenen 9 kişi hastaneye başvurdu
Tavuk dönerden zehirlenen 9 kişi hastaneye başvurdu