Karabük Eğitime Destek Platformu Kasım ayı İl Koordinasyon...

Karabük Eğitime Destek Platformu Kasım ayı İl Koordinasyon toplantısı yapıldı

Her ay düzenlenen ve bu ay salgın nedeniyle online yapılması düşünülen Eğitime Destek Platformu İl Koordinasyon toplantısı, Gençlik Spor Bakan Yardımcılarının katılımı ile gerçekleşti.

28 Kasım 2020 - 11:02

Platform başkanı Nedim YILMAZ konu ile ilgili yaptığı açıklamada;

“Bilindiği üzere platformumuz yaklaşık 30 kadar sivil toplum kuruluşunun bir araya gelmesinden oluşmaktadır. Online yapılması düşünülen kasım ayı toplantımıza Bakan Yardımcılarımız katılacaklardı. Kendilerini salgın önlemleri çerçevesine Karabük’te ağırlamaktan onur duyacağımızı ifade ettik. Bakan Yardımcımız Sayın Sinan AKSU ve Sayın İhsan Selim BAYDAŞ’ın bizi kırmayarak toplantımıza katılmaları bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. 

“Toplantımızda eğitimin kalitesinin artırılması, milli manevi değerlere sahip devletine ve milletine bağlı nesiller yetiştirme anlamında platform üyesi STK’larla görüş alış-verişinde bulunduk. Eğitim meselesinin sadece okullarda olmadığı gerçeğinden yola çıkarak yaşamının her kademesinde gençlere neler verilebileceğini konuştuk. Gençlik merkezlerinden gençlerin daha aktif ve verimli faydalanabilmeleri için neler yapılabileceğini tartıştık. İlimizde bulunan STK’ların hitap ettiği gençlerin de bu merkezlerden faydalanması, sosyal yönlerinin artırılması konusunda daha fazla işbirliği yapılması karalarını aldık.” dedi

Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde, Karabük’teki STK’lar tarafından gençlere yönelik yazılan projelerin desteklenmesi ve kabulü konusunu Sayın Bakanlarımıza iletme fırsatı bulduk. Platform çerçevesinde Milli Eğitim ile Gençlik Spor İl Müdürlüklerimiz ve İl Müftümüz de birer sunum gerçekleştirdiler. Bu vesileyle tespit edilen eksiklik ve ihtiyaçlar masaya yatırılıp atılması gereken adımlar sayın bakanlarımızın değerlendirmelerine sunulmuş oldu.” Şeklinde açıklamalarda bulunan platform başkanı Nedim YILMAZ;

Ben gerek platformumuzun çalışmaları ve gerekse söz konusu bakanlıkla ilgili ilimizdeki yatırımlarının takibi konusunda oldukça verimli kazanımlar elde edildiği kanaatindeyim. Bu vesileyle başta iki bakan yardımcımıza, STK temsilcilerimize tüm katılımcılara ve il müdürlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Toplantı sonrasında her iki bakan yardımcısı da ilimizde yapımı devam eden KYK yurtlarını gezdiler. Sonrasında Ensar Vakfı Yurdunda kalan ve salgın nedeniyle ülkelerine dönemeyen uluslararası öğrencilerle akşam yemeğinde bir araya geldikten sonra şehrimizden ayrıldılar.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alınan kararlar sonrası Vali Gürel'den açıklama
Alınan kararlar sonrası Vali Gürel'den açıklama
Son dakika: Karabük'ün kaderi belli oldu, açıklama yapıldı.
Son dakika: Karabük'ün kaderi belli oldu, açıklama yapıldı.