Reklam
Kızılay Web Banner 120X600
Karabük İlim Yayma Cemiyeti 23. Olağan Genel Kurulunu...

Karabük İlim Yayma Cemiyeti 23. Olağan Genel Kurulunu Gerçekleştirdi.

1951 yılında, 68 hayırsever tarafından samimi gayretlerle kurulan İlim Yayma Cemiyeti, milli ve manevi değerler ışığında hizmetlerini sürdürmektedir. 1953 yılında da Bakanlar Kurulu kararıyla kamuya yararlı dernekler statüsünü kazanmıştır.

21 Ocak 2023 - 14:14 - Güncelleme: 22 Ocak 2023 - 15:13

Muhammed Erkam DÜĞENCİOĞLU'nun Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, İlim Yayma Cemiyeti Karabük Şube Başkanı İsmail KÖKCÜ'nün genel kurula faaliyetler hakkında bilgi vermesiyle devam etti.

İsmail KÖKCÜ konuşmasında "Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir düsturu ile hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Dünyayı tanıyan, teknolojiyi yakından takip eden, geleneklerine, mili ve manevi değerlerine saygılı, göz aydınlığı nesiller yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bu kapsamda kız öğrencilerimize yönelik yurt hizmeti, yurdumuzda kalan öğrencilere Kur'an-ı kerim, tefsir, fıkıh, hadis, ilmihal, siyer, peygamberler tarihi dersleri, gezi, piknik, cami ve tarihi yerler ziyaretleri gibi sosyal etkinlikler, konferanslar, kitap okuma ve tahlil programları düzenledik. Şube merkezimizde Yaz Okulu etkinlikleri gerçekleştirilmiş olup, çarşamba günü hanımlar, perşembe günü de erkekler için sohbet programlarımız, ortaokul ve lise öğrencilerimize düzenli aralıklarla kitap okuma ve tahlil etkinlikleri yapılmaktadır. Ayrıca kuruluşundan günümüze kadar ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine burs hizmetimiz devam etmektedir. Hedefimiz etkinliklerimizin artarak devam etmesi ve inşaat halinde olan erkek öğrenci yurdumuzu hayırsever vatandaşlarımızın desteğiyle bu yıl içinde bitirerek hizmete sunmaktır." dedi. 

Yapılan genel kurul sonrası İlim Yayma Cemiyeti Karabük Şube Yönetim Kurulu şu şekilde belirlenmiştir:


İsmail KÖKCÜ, Cemalettin KARAGÖZ, Murat ALTIN, İlyas ÇENGEL, Mustafa TEMLİ,   Abdulkadir DÖNMEZ, Burhan KAPLAN, Cemal AYBAKIR, Metin ÖZTÜRK, Samet SALT, Metin YALÇIN, Erdoğan SATILMIŞ, Erdoğan ÜNVER, Ramazan ÖZÇELİK, Osman PINAR, Recep ULUSOY, Eyüp ERTAN, İlyas YILDIZ, Mustafa ÇORBACI, Harun ÇELİK.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Mehmet Haksever
  2 ay önce
  Maşallah. Yeni yönetim hayırlı olsun. Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.
 • Turgut
  2 ay önce
  Tebrik ediyorum.
 • Abdullah Mahmutoğlu
  2 ay önce
  Hayırlı olsun. İlim Yayma Cemiyeti milletimizin hizmetinde olan bir kuruluştur. Allah rızası için çalışan hayırsever insanların samimi gayretlerini takdir ediyoruz. Allah yar ve yardımcınız olsun.
 • İ. Yıldız
  2 ay önce
  Rabbim hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin. İnşallah.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Otomobil refüje çıktı: 2 yaralı
Otomobil refüje çıktı: 2 yaralı
Dolandırıcıların yöntemi pes dedirtti, WhatsApp'tan yazışarak 1,5 milyon lira dolandırdılar
Dolandırıcıların yöntemi pes dedirtti, WhatsApp'tan yazışarak...