Reklam
Kızılay Web Banner 120X600
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ HYPERLOOP YARIŞMASINDA EN...

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ HYPERLOOP YARIŞMASINDA EN İYİLER ARASINA GİRDİ

Karabük üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nin çeşitli bölümlerinde eğitim-öğretim gören öğrencilerin oluşturduğu “HİCAZ Hyperloop” takımı, geliştirdikleri yeni nesil ulaşım projesiyle, Hyperloop Geliştirme Yarışmasında finale kalan takımlar arasında yer aldı.  

04 Eylül 2022 - 15:15

Hyperloop, ray teması olmadan araçların ulaşım sağlayabildiği bir sistem olarak tarif ediliyor. Hyperloop sistemi, sürtünmeyi ortadan kaldırdığı için yüksek hızlara erişebilmeyi mümkün kılıyor. Kısa süre önce Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) Teknoloji Yarışmaları kapsamında ilk kez düzenlenen Hyperloop Geliştirme Yarışmasına KBÜ öğrencileri de hazırladıkları bir projeyle katıldı. HİCAZ Hyperloop isimli KBÜ ekibinin çalışması organizasyonda büyük ilgi uyandırdı. Toplam 56 takımın yer aldığı yarışmada Hicaz  Hyperloop çalışması, finale kalan 16 projeden birisi olup 20.000 TL lik jüri özel ödülünü hak kazandılar.

Takım kaptanı Kbü Raylı sistemler mühendisliği öğrencisi Mehmet Atsız başarılarında emeği geçen tüm takım üylerine ve takım sponsorlarına teşekkür ediyo

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • İsmail Kökcü
    3 ay önce
    Gençlerimizi tebrik ediyorum. Başarılarının devamını bekliyoruz. Vesselam.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sosyal Konut Projesi Kura Töreni Bugün Saat 10.00 da yapılacak
Sosyal Konut Projesi Kura Töreni Bugün Saat 10.00 da yapılacak
Metin Türker ölümünün 25. yılında mezarı başında anıldı
Metin Türker ölümünün 25. yılında mezarı başında anıldı