Karabük Valiliği’nden Türk Kızılayı Gönüllülerine...

Karabük Valiliği'nden Türk Kızılayı Gönüllülerine "Teşekkür Belgesi"

Vali Fuat Gürel, Karadeniz Bölgesinde aşırı yağışlar nedeniyle meydana gelen sel afetinin hemen ardından gönüllü olarak afet bölgesinde görev alan Türk Kızılay Karabük Şube Yönetimine ve Kızılay Gönüllerine “Başarı Belgesi” ile “Teşekkür Belgesi” takdim etti.

21 Ekim 2021 - 12:37 - Güncelleme: 21 Ekim 2021 - 12:45
Reklam

Kastamonu Bozkurt, Şenpazar, Devrekani ve Sinop Ayancık ilçelerinde meydana gelen sel afetinin ardından afet bölgelerindeki arama kurtarma ve yardım çalışmalarına destek olmak üzere bölgeye giden Türk Kızılay Kadın ve Genç Gönüllülerini tebrik ederek “Başarı Belgesi” ve “Teşekkür Belgesi” ile taltif eden Vali Fuat Gürel, “Kurulduğu günden itibaren dil, din, ırk ve statü ayrımı gözetmeksizin savaş ve doğal afetler sonrasında insanların, barınma, beslenme ve sağlık gibi sorunlarına çare olan kuruluşlarının başında gelen Türk Kızılay’ımızın Karabük Şubesi olarak Batı Karadeniz bölgesinde meydana gelen sel afetinin ardından hemen bölgeye hareket ederek yaraların sarılmasında büyük rol oynadınız. Selden etkilenen vatandaşlarımıza su, sıcak yemek ve ikramlık dağıtımı yaparak bölge insamızın Türk Kızılay’ından beklediği yardımları en kısa sürede ulaştırarak gönüllerini ve takdirlerini kazandınız. Kızılay’ımızın Kadın ve Genç Gönüllüleri olarak hijyen ve giyim malzemesi desteklerinin yanı sıra kazma kürek ile balçık temizliği yaptınız. Afet Bölgesinde vatandaşlarımıza psikososyal destek çalışmalarını da yürüttünüz, göstermiş olduğunuz insanüstü gayret ve çabalarınız için hepinizi yürekten tebrik ederim.”diye konuştu.

Türk Kızılay Karabük Şubesi, sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak Vali Gürel'e ziyaretlerinden ötürü teşekkür etti. Türk Kızılay Şubesi'nin sosyal medya hesabından paylaşılan mesajda şu ifadelere yer verildi:

"Karabük Valisi Sayın Fuat Gürel şubemizi ziyaret ederek, Batı Karadeniz bölgesini vuran sel felaketi sırasında yardım faaliyetlerinde çalışan Yönetimimiz ve gönüllülerimize teşekkür belgesi takdim etti.

Ayrıca Genç Kızılay ve Kızılay Kadın teşkilatlarımız için tahsis edilen çalışma alanlarında incelemeler yaparak yapılan hizmetlerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Sayın Valimize ziyaretleri ve taltifleri için teşekkür ederiz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Afişteki
Afişteki "3311" sayısının neyi ifade ettiğini öğrenince...
İstanbul'da Karabük günleri başladı
İstanbul'da Karabük günleri başladı