Kardemir, Demiryolu Tekerleğinde İhracata Başladı

Kardemir, Demiryolu Tekerleğinde İhracata Başladı

Türkiye’nin ilk ve öncü sanayi kuruluşu Kardemir A.Ş., tamamlanan sertifikasyon süreçleri ve gün geçtikte gelişen üretim kabiliyetleri ile birlikte yurt içi tedarikin ardından, demiryolu tekerleğinde ihracata başladı.

20 Ekim 2021 - 12:08
Reklam

Türkiye’nin ilk ve tek, bölgenin ise sayılı Demiryolu Tekerleği Üretim Tesisi’ne sahip Kardemir, Avrupa Birliği (AB) bölgesindeki alıcılar ile varmış olduğu anlaşma sonucu 30.000 adet yük vagonu tekerleği ihraç edecek. 2021 yılında yerli yük vagonu tekerleği ihtiyaçlarının tamamını karşılayarak ülkemizin bu alandaki dışa bağımlılığını sonlandıran Kardemir, milli servetin yurtdışına çıkmasını engellerken ihracatları ile de döviz girdisine katkı sağlıyor.

Yıllık 200.000 adet demiryolu tekerleği üretim kapasitesine sahip Kardemir, tamamladığı sertifikasyon süreçleri ile başta Avrupa pazarı olmak üzere demiryolu taşımacılığında kullanılabilecek yük vagonu tekerleklerini dünyaya ihraç edebilme yeterliliklerine sahip oldu.

2022 yılında AB Bölgesi’ne başlayacak olan ihracat sevkiyatları sayesinde, Kardemir ve ülke genelinde üretim gücünü Avrupa’ya tanıtırken bir yandan da ülke ekonomisine katma değer yaratmaya devam ediyor. Kardemir, Sadece demiryolu tekerleğinde değil, Türkiye’nin ilkleri arasında yer alan demiryolu rayı, ağır profil ve 5,5-56 mm kangal ile demir ve çelik alanında ithalat ile mücadele etmeye devam ederken, ihracat ve pazarlama çalışmaları ile de ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Afişteki
Afişteki "3311" sayısının neyi ifade ettiğini öğrenince...
İstanbul'da Karabük günleri başladı
İstanbul'da Karabük günleri başladı