“Kardemir Enerji Üretimiyle Milli Ekonomiye Katkı Sağlıyor”

“Kardemir Enerji Üretimiyle Milli Ekonomiye Katkı Sağlıyor”

Kurulduğu günden bu yana, elektrik üretimi alanındaki yatırımlarını her geçen yıl güçlendiren Kardemir, enerji tesislerindeki uzman ve kalifiye çalışanları ile Kardemir'in geleceğine yön veriyor.

23 Mart 2021 - 15:25
Reklam

Milli üretim ve yerli enerjiye dikakt çeken Kardemirde, enerji üretimi ile alakalı yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"84 yıllık köklü geçmişi ile bir fabrika olmanın ötesinde değer üreten şirketimiz, gerek ürünleriyle gerekse yan faaliyet alanlarıyla ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam etmektedir. Türkiye’nin üç büyük entegre demir ve çelik şirketinden biri konumundaki fabrikamız, tesis içinde yer alan yüksek fırın, haddehane ve çelikhane gibi üretim ünitelerinin yanı sıra bu üretimi sağlayabilmek için diğer faaliyet ünitelerinde de gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürmektedir.

Modern ekonomi ve üretimin olmazsa olmazı enerji, dünyanın şekillenmesinde büyük rol oynamaktadır. Sürdürülebilir üretimin ve sosyal yaşamın bir parçası haline gelen elektrik üretiminin, şirketimiz için de önemi yadsınamaz derecede büyüktür. Kurulduğu günden bu yana, elektrik üretimi alanındaki yatırımlarını her geçen yıl güçlendiren şirketimiz, enerji tesislerindeki uzman ve kalifiye çalışanları ile şirketimizin geleceğine yön vermektedir.

Fabrika sahamızda yer alan 77,50 MW ve yatırımı süren 30 MW Türbin-Jeneratör ile şirketimizin kurulu gücünün 107,50 MW çıkması planlanmaktadır. Öyle ki, geçtiğimiz 2020 yılında 586.781.000 kilovatsaat elektrik üretimi ile 196.445 konutun ihtiyacına eş değer bir elektrik üretimini gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Sadece şirketimiz için değil ülkemiz için de milli bir mesele olan enerji üretimi ve tüketiminde, şu an için şirketimizde geldiğimiz nokta gurur vericidir. İhtiyaç duyduğu elektriği kendi imkânlarıyla ve özverisiyle üretme konusunda alışılagelmiş bir kültüre sahip şirketimiz, demir ve çelik üretim sürecinde ortaya çıkan gazları dönüştürerek/kullanarak ve ulusal şebekeye ihtiyaç duymayarak ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kazada yaralanan annesinin sedyede kucağından inmedi
Kazada yaralanan annesinin sedyede kucağından inmedi
Tavuk dönerden zehirlenen 9 kişi hastaneye başvurdu
Tavuk dönerden zehirlenen 9 kişi hastaneye başvurdu