Reklam
KBÜ Uzaktan Eğitim’de sınıfta kaldı

KBÜ Uzaktan Eğitim’de sınıfta kaldı

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve Dünyayı etkisi altına alan Covıd-19 virüsü sebebiyle Türkiye’de Üniversiteler uzaktan eğitim sistemine geçti. Karabük Üniversitesi bu sistemde sınıfta kaldı.

30 Mart 2020 - 17:57
Reklam

Üniversitelerin uzaktan eğitime geçmesi ile birlikte öğrenciler, 1 haftalık aranın ardından tekrar derslere devam etti. Karabük Üniversitesi’nin sistemi üzerinden derslere girmeye çalışan öğrenciler, online sınıflara girmekte zorluk yaşadı. 
Öğrenciler Karabük Ana Haber olarak bize ulaşarak, sistemin sürekli gittiğini, seslerde büyük sıkıntı yaşandığını ve dersleri anlayamadığını tarafımıza bildirdi. 
Öğrencilerin bazıları şu ifadeleri kullandı: 
“Sistem kalabalık olduğunda çok yavaş hareket ediyor, girmekte zorluk yaşıyoruz.”
“Bazen hocaların sesleri gidiyor, bakıyoruz dersin bittiğini söylüyor. Derslerden hiçbir şey anlayamıyoruz”

"Bu sistemden ne köy olur ne kasaba. Boşuna zamanımızı israf etmekten başka hiçbir şey yapmıyorlar. Adı lazım değil bir eğitim üyesine diyoruz "hocam sesiniz gelmiyor, hiçbir şey anlaşılmıyor". Cevap ne peki? "idare edin arkadaşlar" oluyor cevabı. Çözüm buysa şayet onlar da bizi sınavda idare etsinler." 


Sistemden büyük sıkıntı çektiğinden yakınan öğrenciler, Karabük Üniversitesi’nden sistemin düzenlenmesi ile ilgili yardım istedi.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Suna Büyükkol
  1 ay önce
  Üniversitede zaten normalde uzaktan eğitim veren bölümler olduğu için altyapı mevcut. Ilk hafta biraz sıkıntı oldu şimdi dört dörtlük yapılıyor dersler
 • H.Ç
  2 ay önce
  Öğrencilerin sesi olun. Bizi duyan yok sürekli mağdur ediliyoruz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karabük'te cadde ortasında kurşun yağdı
Karabük'te cadde ortasında kurşun yağdı
Karabük'te araç park etme yasağı kaldırıldı
Karabük'te araç park etme yasağı kaldırıldı