Reklam
SANTEK Toplantısı Vali Gürel Başkanlığında Gerçekleştirildi

SANTEK Toplantısı Vali Gürel Başkanlığında Gerçekleştirildi

İlimizin sanayi, ekonomi ve teknolojisine ilişkin politika ve stratejilerin görüşüldüğü Sanayi ve Teknoloji İşbirliği Kurulu (SANTEK) Toplantısı Vali Fuat Gürel başkanlığında yapıldı.

23 Haziran 2022 - 19:39 - Güncelleme: 23 Haziran 2022 - 19:43

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İsrafil Yıldız tarafından Vali Fuat Gürel ve katılımcılara; Sanayi İşletmeleri, Sektörel dağılım, çalışan dağılımı, çalışan sayısına göre 5 büyük firma, çalışan sayıları, ihracat ve ithalat rakamları hakkında sunumun yapıldığı SANTEK Toplantısında,

• İlimizde mevcut sanayi sitelerinin durumunun tespiti yapılarak varsa sorunlarının çözümüne ve etkinliğinin arttırılmasına yönelik çalışmaların belirlenmesi.

• Ağaç ve ahşap ürünleri imalatının ilin gelişmiş olan sektörler sıralamasına çıkması için yapılabilecek çalışmaların belirlenmesi.

• Kamulaştırma çalışmalarında sona gelinen Eskipazar Organize Sanayi Bölgesinin mevcut durumu hakkında kurulu bilgilendirme.

• Elektrikli Araç Bakım Simülatörü ve Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Simülatörü projesinin mevcut durumu hakkında kurulu bilgilendirmek projenin verimliliği ve niteliğini arttırmak konusunda yapılabilecek çalışmaların belirlenmesi konuları değerlendirilerek, görüş ve öneriler belirtildi.

Sanayi ve Teknoloji İşbirliği Kurulu Toplantısı; Doç Dr. Hüseyin Yörür tarafından yapılan “Ahşap Malzemeler ve Karabük İli Sektör Değerlendirmesi” sunumu ve TOBB Teknik Bilimler MYO Öğr. Gör. Murat Koşar tarafından yapılan “Elektrikli Araç Ustaları Karabük’tü Yetişiyor” sunumunun ardından sona erdi.

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen SANTEK Toplantısına Vali Fuat Gürel’in yanı sıra kurum müdürlerimiz, iş insanları ve temsilcileri katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karabük'te trafik çilesi sona erdirecek projeler start aldı
Karabük'te trafik çilesi sona erdirecek projeler start aldı
HALK OTOBÜSLERİ DERNEĞİNDEN KAMUOYU DUYURUSU
HALK OTOBÜSLERİ DERNEĞİNDEN KAMUOYU DUYURUSU