TOKİ’nin sahipsiz yurdu satışa çıkarıldı

TOKİ'nin sahipsiz yurdu satışa çıkarıldı

Karabük Merkeze bağlı Soğuksu Mahallesi'ne Kentsel Dönüşüm amacıyla yapılan binanın ne olarak kullanılacağı bilinmiyordu. TOKİ'den yapılan açıklama sonrası binanın kaderi belli oldu.

02 Ağustos 2021 - 18:46 - Güncelleme: 12 Ekim 2021 - 11:59
Reklam

Soğuksu Mahallesi'nde temeli atıldığı günden bugüne kadar tartışma konusu olan bina, 3 yıldır boş duruyor. 

TOKİ'nin kentsel dönüşüm olarak inşaa edip; Belediye'ye verilen daha sonra Belediye'nin de değerlendirememesi üzerine tekrar TOKİ'ye devredilen 11 katlı bina, temelleri atılırken Öğrenci Yurdu olarak atılmıştı. Fakat Üniversite'ye uzak olması sebebiyle bina yapıldıktan sonra bu projeden vazgeçildi.

Edinilen son bilgilere göre TOKİ, bir Emlak Şirketi vasıtası ile binayı açık arttırma ile satışa çıkartacak. 

TOKİ'den yapılan açıklamada:

"1- Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (bundan böyle İdare olarak anılacaktır) gayrimenkulleri, Emlak Yönetim Hizmetleri ve Ticaret A.Ş. (Bundan böyle Emlak Yönetim olarak anılacaktır.) tarafından düzenlenecek Açık Artırma toplantılarında alınacak tekliflerin İdare tarafından değerlendirilmesi yöntemiyle satışa sunulmuştur.

2- Teklif alma toplantısı Karabük Kent Meydanı Nikah ve Konferans Salonu Merkez/ Karabük, TOKİ, İstanbul Hizmet Binası Konferans Salonu Halkalı / İSTANBUL ve İnternet bağlantıları ile 13.08.2021 Cuma günü saat 11.00’de olacak şekilde yapılacaktır. Teklifler toplantı sırasında, açık arttırma yöntemiyle alınacaktır.

3- Açık Artırma Toplantısına katılacak olan gerçek veya tüzel kişiler, katılım teminatı olarak toplantı öncesinde T. Halk Bankası A.Ş tüm şubelerine talip oldukları taşınmaz için; 100.000.-(Yüzbin) TL, katılım teminatı ödemek zorundadırlar. Katılım teminatını ödeyen ve teklif vermek için işbu şartnameyi imzalayan her bir gerçek veya tüzel kişiye her bir katılım teminatı için bir bayrak numarası verilecektir. En yüksek teklifi veren katılımcının bayrağı alınacaktır.

4- Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olan ve 18 yaşını doldurmuş olan gerçek kişiler ile Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uygun kurulmuş tüzel kişilikler; Katılım teminatı tahsilat makbuzu, her sayfası teklif sahibi tarafından imzalanmış işbu şartname, teklif veren tüzel kişi ise; temsile yetkili olunduğunu gösterir yetki belgesi, vekaleten katılıyorsa; gerçek veya tüzel kişiyi temsile, ilzama, teklif vermeye, ihaleye katılmaya, ihale bedelini ödemeye v.b. yetkili olduğuna dair özel yetkiyi içeren vekaletname toplantı öncesi Emlak Yönetim yetkililerine salonlardaki stant da teslim edilecektir.

5- Bayrak sahipleri bizzat, yetkilileri ve/veya vekilleri aracılığıyla veya önceden Emlak Yönetim ile mutabakat/muvafakat alınmak kaydıyla internetten doğrudan teklif vererek toplantıya katılabileceklerdir. İnternet katılımı ihale tarihinden 1 gün önce kapatılacaktır. (12.08.2021 Saat: 11.00)" şeklinde devam eden 24 maddelik bir sözleşme yayımladı.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Adem Koşar
    2 ay önce
    Yatırımlara para bulamazken, yatırım yapılanlar da boş yatıyor. Buna plansızlık derler. Rastgele yapılan bunun gibi işlerde parmağı olanlara hakkımı helal etmiyorum. Güzelim Karabük\'te aklı başında bir adam yok mu?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kazada polis oğlunu kaybeden annenin feryadı yürek dağladı
Kazada polis oğlunu kaybeden annenin feryadı yürek dağladı
Muhtarlar mahallelerin sorunlarını Başkan Köse'ye iletti
Muhtarlar mahallelerin sorunlarını Başkan Köse'ye iletti