Reklam
Kızılay Web Banner 120X600
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yaralı Madencileri Ziyaret Etti,...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yaralı Madencileri Ziyaret Etti, Karabüklü Başhekim Yiğit’ten Bilgi Aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bartın’daki maden ocağında meydana gelen patlamada yaralanarak Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ne getirilen 6 madenci ve yakınlarını ziyaret etti. Karabüklü Başhekim Prof.Dr. Nurettin Yiyit’ten hastaların durumu ile ilgili bilgiler alan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretinde, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da yer aldı.

18 Ekim 2022 - 15:57

Ziyaret sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Şu anda burada bulunan 6 tane hastamız ambulans uçakla buraya getirildiler. Bunların içerisinde 5’inin durumu ağır ama bir tanesi şu anda şuuru açık şekilde, kendisiyle de sohbet ettik” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaralı madencileri ve ailelerini ziyaret etmek üzere, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ne geldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da eşlik ettiği Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, Karabüklü Başhekim Nurettin Yiyit, Ak Parti İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe hastane önünde karşıladı. Erdoğan yaralı madencilerin olduğu kata çıkarak ziyarette bulundu.

“UMUTSUZ DEĞİLİZ. AMELİYATLARI YAPILANLAR DAHA İYİ KONUMDALAR”

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Koordinatör Başhekimi Karabüklü Prof.Dr. Nurettin Yiyit’ten madencilerimizin son durumları ile ilgili bilgi alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, çıkışta basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda;

“Şu anda burada bulunan 6 hastamız ambulans uçakla buraya getirildiler. Bunların içerisinde 5’inin durumu ağır ama birinin şuuru açık, kendisiyle de sohbet ettik. Diğerlerinin yanına girmedik sadece dışarıdan gördük. Şu anda yapılması gereken tüm müdahaleleri sağ olsun doktorlarımız yapıyorlar.

Umutsuz değiliz, ameliyatı yapılmış olanların hepsi daha iyi konumdalar. Entübe olan da var. Biri, İbrahim kardeşimiz onun durumu da iyi. Çam Sakura Hastanemiz dünyada gerçekten fiziki imkanlar olarak zaten tüm imkanlara sahip beyin gücü olarak da doktorlarımız çok güçlü ekipler.

Dualarımızla da 6 kardeşimizi inşallah hayırlısıyla sağlığına kavuşturup onları da Amasra’ya geri döndürürüz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yenice'nin yeni Kaymakamı Güneş göreve başladı
Yenice'nin yeni Kaymakamı Güneş göreve başladı
Karabük'te gümrük üzerinden ihracat yüzde 52 arttı
Karabük'te gümrük üzerinden ihracat yüzde 52 arttı