Ersöz adaylıktan çekildi

Ersöz adaylıktan çekildi

Bugün bir basın açıklaması yayımlayarak adaylığını ilan eden Ersöz, adaylıktan çekildi.

18 Ocak 2021 - 21:06 - Güncelleme: 18 Ocak 2021 - 21:11

Geçtiğimiz saatlerde sosyal medya hesabından adaylığı ile ilgili bir paylaşımda bulunan Bülent Ersöz’ün adaylıktan çekileceği öğrenildi. Bu durumda Ak Parti Genel Merkezi’nin aday olarak gösterdiği İsmail Altınöz’ün seçime tek aday olarak girmesi bekleniyor.

Ersöz'ün biraz önce adaylıktan çekilmesine yönelik yayımladığı mesaj:

"Değerli Ak Parti'li kardeşlerimiz,

Ak Parti iktidarı ile değişen siyaset anlayışı, bu gün ve yaşadığımız her gün hepimize sirayet etmiş bir genel kanaati de temsil etmektedir. SİYASETİN TEK LİMANI AHLAKTIR.

İnandığımız bütün değerleri bir tarafa bırakacak hırs ve toplumsal sorumluluklarımızı unutturacak nefsi kazanımlara karşı itibarsızlığımız farklı yorumlansa dahi, duruşumuz partimizin ahlaki zemininden alınan terbiye gereğidir. Bu sebeple talip olduğumuz makamlar sadece sorumluluk ifade eder. Bu gün kendimizi ifade maksadıyla kullanacağımız sıfatlar samimiyet ve gayret ehli olmanın ötesine geçmez. Halkın ve haklının yanında duruşumuz siyasi hiçbir gelenekle ölçülemez.

Ak Parti siyasetini eski siyasi geleneklerle ifade etmeye çalışmak büyük bir zafiyet ve partimizin kurumsal yapısı ile bağdaşmayan farklı bir niyettir. Bilinsin ki bu tip menfi emellere asla pirim vermedik. Bizim bu şehirde yaşayan bütün herkesi seviyor olmak gibi çok insani bir tarzımız var. Bizim talip olduğumuz makam sevdiğimiz ve sevildiğimize inandığımız o insanların memnuniyetidir. Çünkü Allahın rızası o insanların duasındadır.

Partimizin organizasyonlardaki nizam ve intizamına uygunsuzluk, birleştirici sorumluluk anlayışımızla bağdaşmayan bir uygulama ve aynı anlamları ifade eden bütün sıfatları kesinlikle reddediyoruz.

Bu süreçte Ak Parti kimliği ile her iki tarafa da niyet ve destek vadeden bütün kongre delegesi kardeşlerimizin hukuku değerlidir, hiçbir endişe ve tereddüde mahal bırakmaksızın o tasarruflar saygı ve hoşgörüyü hak eder.

Genel Başkanımızın tek liste talimatına koşulsuz tabi olarak, yöre milletvekilimizin samimi ve ikna edici gayretine inanarak, İstenmeyen ve Ak Partili kimliğimize yakışmayacak daha da önemlisi Kurucumuz Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın emek, gayret ve mesaisine zarar verecek hiçbir duruma fırsat vermemek adına,

Şu ana kadar inanarak ifade ettiğimiz her şey saklı kalmak kaydı ile kongre listemizi ve kararlılığımızı emanetimize alıyoruz.

Umuyor ve temenni ediyoruz kongre Partimiz ve Şehrimiz için hayırlı olusun."

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karabük- Safranbolu yolunda Lastik Deposunda yangın
Karabük- Safranbolu yolunda Lastik Deposunda yangın
İşte Karabük Üniversitesi'nde yüz yüze eğitim alacak bölümler
İşte Karabük Üniversitesi'nde yüz yüze eğitim alacak...