Reklam
Kızılay Web Banner 120X600
Mustafa Şahin İyi partiden istifa etti.

Mustafa Şahin İyi partiden istifa etti.

İyi Parti İl Kurucularından Mustafa Şahin Partisinden istifa etti.

02 Aralık 2022 - 01:43 - Güncelleme: 02 Aralık 2022 - 11:48

Şahin açıklamasında;

"KAMUOYUNA DUYURUMDUR,

  Beş yıldır büyük özveri ile mücadele ettiğim, maddi manevi olarak bütün varımı yokumu ortaya koyduğum ve kurucusu olduğum iYİ PARTİ'den istifa ediyorum.

  İstifa etmeme sebep olan en baştaki neden özellikle delege seçimlerinde oynanan oyunlar, dönen dolaplar, düzenbazlıklar ve bunlara çanak tutan genel merkez yöneticisi hanfendidir.

  Hanfendi delege seçimlerinde alaylı bir tavır takınmış adeta bizlerle dalga geçmiştir. Karabüke mevcut yönetimin lehine şartlı geldiğini defalarca dile getirmiştir. Önce alelen yapılan sahtekarlıkları görmezlikten gelememiş ve seçimi iptal etmiş sonrada seçime bir kişi bile oy kullansa bama yeter diyerek seçime saatler sonra devam etmiştir. Akebinde oy sayımını kapalı kapılar altında şaibeli bir şekilde yapmış ve daha partinin yerini bile bilmeyen devşirme ve ödünç üyeleri delege seçtirtmiş annesi babası eşi çoluğu çocuğu kendisine oy veren partimizin gerçek üyelerini sırf muhalefet oldukları için sıfır oy aldı gerekçesiyle delege seçtirmemiştir. Sonuç olarak partimizin yerini bile bilmeyen ama delege seçilen delegelerin oylarıyla merkez ilçe seçimini aleverelerle kazandırmışlardır.

  Bu olaylardan anlaşıldığı gibi artık İYİ PARTİDE demokrasi ve adaletten söz etmek artık imkansızdır. Bu olaylar kamuoyunun gözü önünde olduğu için iyi partiye tepkiler gelmeye başlamıştır. Bu olayların sebebi yanlı tutumuyla istediği tarafı seçim kazandırtmak isteyen Süleyman Sırrı bey ve onun seçim gözlemcisi olarak Karabüke gönderdiği hanfendidir. 

  Genel merkez görevlilerinin bu yanlı ve demokrasi karşıtı tutumu beni üzmüştür. Genel merkeze delege seçinleri için itirazda bulunmamıza ramen bir sonuç alınamamıştır. Yıllardır hertürlü zorluğa göğüs geren bir iyi partili olarak genel merkez yöneticilerinin bu yanlı tutumu benim hevesimi ve umudumu kırmıştır.

  Anladım ki adalet ve demokrasi için çıktıdığım bu yolda artık demokrasiden ve adaletten bahsetmek artık imkansızdır. Ama şundanda eminim ki bu olaylardan sayın Genel başkanımızın haberi bile yoktur. Bu olaylardan sadece Süleyman Sırrı bey sorumludur.

  Sonuç olarak artık çocuğum gibi gördüğüm İYİ PARTİ'den istifa etme kararı almış bulunmaktayım.

  Beş yıldır beraber yol yürüdüğüm değerli dava arkasaşlarımdan üzdüğüm kırdığım illa ki olmuştur. Hepinizden ayrı ayrı özür diliyorum ve helallik diliyorum. Benden yana hepinize hakkım helaldir. Hepinizi Yüce Mevlama emanet ediyorum." ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yenice'nin yeni Kaymakamı Güneş göreve başladı
Yenice'nin yeni Kaymakamı Güneş göreve başladı
Karabük'te gümrük üzerinden ihracat yüzde 52 arttı
Karabük'te gümrük üzerinden ihracat yüzde 52 arttı