Son dakika: Karabük’ün kaderi belli oldu, açıklama yapıldı.

Son dakika: Karabük'ün kaderi belli oldu, açıklama yapıldı.

Bugün yapılan kabine toplantısının ardından açıklamalar geldi, Karabük'te yarın ne olacağı belli oldu. İşte konuşmalardan detaylar:

01 Mart 2021 - 16:20 - Güncelleme: 01 Mart 2021 - 22:33
Reklam

28 Şubat

Sandıkla iktidara gelmiş anayasa ve yasalar çerçevesinde ülkeyi idare eden meşru hükümet kirli senaryolarla istifaya zorlanmıştır. Bu ekonomimizde derin yaralar açmıştır. On binlerce insanımız siyasi görüşten dolayı zulme uğramıştır. Kılık kıyafetinden dolayı okuldan alınalar, kimliğindeki fotoğraftan dolayı kanser tedavisi göremeyen kadınlar bunların birkaç örneğidir.

Tarih her türlü baskıya rağmen iradesine sahip çıkanları unutmayacaktır. Bin yıl süreceği söylenen 28 Şubat'ın mimarları milletimiz tarafından sandığa gömülmüştür. Millete rağmen iktidar olmanın kapısı sonsuza dek kapanmıştır. Milletimiz buna birdaha asla mücadele etmeyecektir. 

'Yarın insan hakları eylem planını paylaşacağız'

10 yıldır bu konuyu ülkemizin gündemine müteaddit defalar getirdik maalesef bugüne kadar milletimize layık yeni ve sivil bir anayasa hayalimize kavuşamadık İnşallah bu defa bunu başaracağız kendi hazırlık çalışmalarımıza şimdiden başladık korkularla önyargılarla ideolojik at gözlükleriyle hareket edersek ne tarih ne de millet bizi affeder Türk demokrasisinin sıfırdan bir anayasa yapma olgunluğuna eriştiğine kimse itiraz edemez yeni ve sivil anayasa çağımızın bilhassa darbelerden mağdur olmuş farklı toplum kesimleri arasında oluşturduğu heyecanı memnuniyetle takip ediyoruz siyasi yelpazede ki tüm partiler başta olmak üzere bu konuda söyleyecek sözü olan herkesin yeni ve yapıcı anayasa teklifi olan herkesi buraya davet ediyoruz."

Kısıtlamalar

"Ekonomik desteklerden üretimin devamı konusundaki kararlılığımıza kadar her konuda örnek alınan bir ülke durumundayız.

güncellemeye göre uygulamayı gözden geçirecek ve yeni düzenlemelere gidecektir sıkılaştırılması veya gevşetilmesi kararı salgının her bir ilimizdeki iyileşme veya kötüleşme durumuna göre verilir."

"Her ilimiz salgın seyrine göre kısıtlamaları kendi belirleyecektir."

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması düşük ve orta riskli illerde kısıtlama kalktı. Akşam 21.00 ve sabah 05.00 arası kısıtlama sürecek.

"Restoran, lokanta, kafetarya, tatlıcı pastane kıraathane gibi yerler çok yüksek riskli iller dışında Türkiye genelinde faaliyetlerini sabah 07:00 ile akşam 19.00 saatleri arasında yüzde 50 kapasiteye ile sürdürebileceklerdir."

"Halı saha, yüzme havuzu sabah 07.00 ile akşam 19.00 arasında kullanıma açılacaktır.

Kamu çalışma saatleri normale dönecektir. Nikah, düğün gibi organizeler 1 saati geçmeyecek şekilde yapılacaktır. 

Bu durumda Karabük'te yüz yüze eğitim, yarından itibaren başlayacak, Lokanta, kafe, pastane gibi ticari işletmeler de 07.00 ile 19.00 arası hizmet verebilecek. Halı saha, yüzme havuzu gibi aktiviteler de sabah 07.00 ile 19.00 arası yapılabilecek. Nikah, düğün, sünnet gibi organizasyonlar ise 1 saati geçmeyecek şekilde yapılabilecek.

65 ve 20 yaş kısıtlaması düşük ve orta riskli illerde kaldırıldı.

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından illere göre risk durumu haritasını paylaştı:

Düşük riskli iller; Uşak Şanlıurfa Diyarbakır Bingöl Muş Bitlis Batman Mardin Siirt Şırnak Hakkari Van Ağrı Iğdır

Orta riskli iller; Manisa Aydın Denizli Isparta Afyonkarahisar Bursa Eskişehir Ankara Çankırı Karabük Bartın Kastamonu Çorum Yozgat Kırşehir Nevşehir Adana Hatay Gaziantep Kahramanmaraş Malatya Sivas Elazığ Tunceli Erzincan Bayburt Erzurum Kars

 

 

 

YORUMLAR

  • 2 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karabük'te 300 bin TL'lik hırsızlıkta 4 şüpheli yakalandı
Karabük'te 300 bin TL'lik hırsızlıkta 4 şüpheli yakalandı
Kaza yapınca aracı bırakıp kaçtılar
Kaza yapınca aracı bırakıp kaçtılar