Reklam
Kızılay Web Banner 120X600
Vali Gürel, "Ücretsiz yemek hizmetinden ilimizde 3 bin...

Vali Gürel, "Ücretsiz yemek hizmetinden ilimizde 3 bin öğrencimiz faydalanıyor."

07 Aralık 2022 - 22:36 - Güncelleme: 07 Aralık 2022 - 22:44

Vali Fuat Gürel, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen taşımalı kapsamda ücretsiz yemek hizmetinden yararlanan Aydınlıkevler İlkokulunu ziyaret ederek öğlen yemeğini öğrencilerle birlikte yedi.

Okul öncesi, taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler ile okul pansiyonlarında kalan öğrencilerin yararlandığı ücretsiz yemek hizmetinden ilimizde 3 bin öğrencimiz faydalanıyor.

 Milli Eğitim Bakanlığının hayata geçirdiği, şartlı eğitim yardımından öğrenci burslarına, taşımalı eğitimden ücretsiz yemek imkânına, ücretsiz ders kitaplarından yardımcı kaynaklara kadar çok sayıda projeyi ilimizde de kararlı bir şekilde uygulamaya devam ettiklerini belirten Vali Fuat Gürel, “Taşımalı eğitim kapsamında taşıdığımız öğrencilerin öğle yemeği ve pansiyonlarda kalan öğrencilerimizin üç öğün yemekleri devletimiz tarafından karşılanmaktadır. Çocuklarımızın eğitimi bizler için çok önemli, onlar için her türlü fedakârlıktan kaçınmayarak imkânlarımızı seferber ederek, çocuklarımızın iyi bir eğitim alması için gayret gösteriyoruz, beslenmelerine önem veriyoruz. Allah devletimize zeval vermesin, hem öğrencilerimizi taşıyarak hem de ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyoruz.”diye konuştu.

Okul ziyaretine sınıfları ve öğrencileri ziyaret ederek devam eden Vali Gürel miniklerle bir süre sohbet ederek kitap hediye etti. Okulda görevli öğretmenlerimizle de bir araya gelen Vali Gürel öğretmenlerimize başarılar diledi.

 

Okul ziyareti çıkışında makam otosunu merak eden minikleri makam aracına bindirerek okul bahçesinde gezdiren Vali Fuat Gürel öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirerek okuldan ayrıldı.

 

#karabükilmilliegitim

#tckarabukvaliligi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yenice'nin yeni Kaymakamı Güneş göreve başladı
Yenice'nin yeni Kaymakamı Güneş göreve başladı
Karabük'te gümrük üzerinden ihracat yüzde 52 arttı
Karabük'te gümrük üzerinden ihracat yüzde 52 arttı