Reklam
Kızılay Web Banner 120X600
Karabük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz Elektrikli Sandalye Tamiri...

Karabük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz Elektrikli Sandalye Tamiri Yapacak

Karabük İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz İle Türkiye Sakatlar Derneği Karabük Şubesi Arasında "Tekerlekli Sandalye Tamir Atölyesi" İçin İşbirliği Protokolü imzalandı.

06 Aralık 2022 - 01:28 - Güncelleme: 06 Aralık 2022 - 01:30

İl Millî Eğitim Müdürümüz Nevzat AKBAŞ ve Türkiye Sakatlar Derneği Karabük Şube Başkan Mühittin YILMAZ, tarafından imzalanan protokol ile; Karabük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine tekerlekli sandalye bakımı tamiri veya yedek parça değişimine ilişkin ücretsiz teorik ve uygulamalı eğitim verilmesinin sağlanması amaçlanmıştır.

Protokol kapsamında değerlendirmelerde bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Nevzat AKBAŞ, "Öncelikle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutluyorum. İmzalanan protokolle engelli vatandaşlarımızın elektrikli ve mekanik sandalyelerinin onarımlarını öğrenci ve öğretmenlerimiz Karabük Mesleki ve Teknik Lisemizde yapacak. Engelli vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin hayatlarına dokunmuş olacağız." dedi.

Dernek Başkanı Muhittin YILMAZ ise , "Engelli kardeşlerimizin hayatına dokunmak için, yolda kalmamaları için tamir ve bakım konusunda bir protokol yaptık. İnşallah Karabük'te bu çalışmaları yapıp ülke geneline de yayılmasına vesile olmuş oluruz." diyerek İl Millî Eğitim Müdürümüze vermiş olduğu destekten ötürü teşekkür etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yenice'nin yeni Kaymakamı Güneş göreve başladı
Yenice'nin yeni Kaymakamı Güneş göreve başladı
Karabük'te gümrük üzerinden ihracat yüzde 52 arttı
Karabük'te gümrük üzerinden ihracat yüzde 52 arttı