DUMANLI KENTİN PUSLU ÇOCUKLARI
Kerim DEVECİ

Kerim DEVECİ

Hakem Bakış

DUMANLI KENTİN PUSLU ÇOCUKLARI

30 Ekim 2017 - 09:58 - Güncelleme: 30 Ekim 2017 - 10:38

“Dumanlı kentin puslu çocukları

Dilimde şampiyonluk şarkıları

Bu sene bağladık tüm umutları

Yarabbi duy bu haykırışları.” Var mı artık güzel bir o kadar özel tezahüratları Karabük tribünlerinde duyan?

Kardemir Karabükspor maalesef hızla dibe doğru çakılıyor. Şu ana kadar oynan tüm maçlarda ele geçirilen fırsatlar değerlendirilememiş, pozisyonlar cömertçe harcanmış rakibe verilen pozisyonların da gol olmasıyla ilk önce teknik direktör değişikliğine gidilmişti.

Dün alınan Sivasspor mağlubiyeti sonrası da yönetim acilen toplanıp “Olağanüstü Kongre” kararı aldı. Düşünün bir değil bin kez düşünün… İnsan kendi topuğuna sıkar mı? Bindiği dalı hiç keser mi? Karabük’te bu sözler yerini buldu ve yönetim hem kendi topuğuna sıktı hem de bindiği dalı hoyratça kesti. Ancak kesilen bu daldan düşen ne yönetim ne futbolcular ne de teknik ekip oldu. Emeğin başkenti, cumhuriyet kenti Karabük, sonbahar mevsimde kendisini rüzgâra teslim etmiş sararmış bir yaprak gibi çaresiz bırakıldı. Çaresizlik içinde bir o yana bir buyana savrulmaya başladı. Güç artık tamamen rüzgârda. Yön değiştirmediği sürece üzüntüler ve keder olacak bu kentte kader…

TAKIMIN KALİTESİ BU KADAR…

Hiç kimse tutup takımın yeni teknik direktörü Tony Popovic’e kabahat falan bulmasın. Elindeki oyuncu kalitesi dünkü Sivas maçındaki kadar. Bir tek Dany, Poko biraz da Tanase… Sağ bek yok, sol bek yok, forvet yok, orta saha yarım yamalak… daha ne bekliyoruz ki? Coğrafi özellikler bakımından güya kendimize yakın gördüğümüz Rumenlerden oluşan takımımızın hali ortada. Yapılamayan transferler, elindekini kaybetmeler… söylenecek ve yazılacak çok durular var tepeden tırnağa kadar. Bu işin baş sorumlusu ne sahada ne de kenarda ter akıtanlar…herkes anladı.

ATEŞ OLMAYAN YERDEN

Amiyane bir tabirle “Ateş olmayan yerden duman çıkmaz” derler. Tribünde seyirci, sokakta halk, çarşıda esnaf, berberde müşteri… Sanki herkes ağız birliği etmişçesine “Yönetim kendi parasının derdine düşmüş. Kardemir desteğini çekecekmiş. Borç dağ gibi olmuş. Ödemeler yapılamıyormuş. 30 puan karşılığında federasyondan alınan avans nereye harcanmış?” gibi sözler dolaşır durur etrafta. Eğer böyle bir durum söz konusu ise bizler zaten hayal peşindeyiz demektir. Maddiyatın çok olduğu yerde, ele geçen büyük miktarlar iyi yönetilmediği zaman bu son zaten kaçınılmazdır. Tıpkı Mersin, Erzurum, Diyarbakır, Manisa, Ordu gibi Karabük’te tarihteki yerini alacaktır. Ancak bir şartla bu durum tersine dönebilir. Rüzgâr, aşağıdan yukarı eserse… elbette papazın pilav yemeye devam etmesi kaydıyla… o rüzgârı estirecek kurum da KARDEMİR.

KARDEMİR NE DERSE O

Karabük’te futbol ile alakalı herkes perşembe günü yapılacak Kardemir Yönetim Kurulu Toplantısını beklemeye başladı. Son günlerde kamuoyunda sıkça konuşulan konuların son bulacağı, Karabükspor’un hem yönetimsel hem de sportif anlamada geleceğinin şekillenebileceği kararların alınması beklenti dahilinde. Olağanüstü kongre sonrası KARDEMİR ne derse yani kimi işaret ederse “O” olacak ya da yukarıda da belirttiğim gibi Kardemir Karabükspor tarihin tozlu sayfalarında yerini alacak. 22 yıldır takip ettiğim bu takım hakkında hiçbir zaman karamsar olmadım. En kısa sürede durum düzeleceğini de ümit ediyorum. Bizimkisi, var olan durumdan çıkarımlar yapmak. Sonuç, Karabükspor’un gittiği yol, yol değil…

Ne demek istediğimi fikstüre ve takımın son haline bakın çok daha iyi anlayacaksınız.

Son Yazılar