BAHTI KARA KARABÜK
Kerim DEVECİ

Kerim DEVECİ

Hakem Bakış

BAHTI KARA KARABÜK

24 Aralık 2017 - 16:39 - Güncelleme: 24 Aralık 2017 - 16:45

Kâbus bitti. Uzun bir aradan sonra kazanılan bir puanın anlamı son derece büyük. Bir puandan çok fazlası da kazanılabilecek kaçıncı maçı geride bıraktık inanın sayısını hatırlamıyorum.
İkinci devre ile beraber yeni ama öyle böyle değil yepyeni bir sayfa açmanın zamanı gelmiştir. Şehrin tüm paydaşlarının katılımının sağlanacağı koskoca yeni bir sayfa... Bugüne kadar verilen bir mücadele sıratta verilen mücadele gibi olmuştur. Varlık içinde yokluk çekerek bir mücadele. Kaytan bıyıklarını yağlı yemeklere bana bana yağlayıp, kulübü yağmalayanlara karşı bir mücadele.
İki kanat, bir ayağına top yakışan orta saha ve gol vuruşu yüksek bir forvet ile bu takım 2018-2019 sezonunda da bu ligde oynamaya devam edecektir. Bu ışık, bu karakter bu takımda vardır. Sadece maddi çıkarlarını düşünenler zaten terk-i diyar eylediler. Geride kalan aslan yürekler, demir pençeliler bu takımı ligde tutacak, bırakıp gidenlere en büyük kapağı yapacaklardır. 
LEVENT AÇIKGÖZ'ÜN BAHTI
Ne zaman hoca değişikliği olsa tutulacak tek dal olma özelliğindedir. Ancak böyle bir baht sanırım hiç bir teknik direktörde yoktur. Düşünün bir kere... takım size emanet ediliyor. Önünüzde çok sert bir fikstür. Önce Galatasaray... yeni hoca gelir. O da gitmek zorunda kalır. Çünkü başarısız olmaktadır. Yine Levent Açıkgöz’e tutunulur. Bu defa Fenerbahçe ve son olarak Trabzonspor... Oynattığı oyunun karşılığında aldığı skorlar maalesef hakkaniyetli değildir. İşte bu durumda Levent Hocanın bahtı ya da bahtsızlığıdır. Cesaretli oyununu tercih etmesi ve ben de varım demesi hem kendi hem de Karabük için bir şanstır. Bunun sürdürülebilirliğini önümüzdeki günlerde hep birlikte göreceğiz. 
HAKEMLERE 
İlk yarı itibariyle özellikle Bursa maçında yenilen ilk golde olmayan faul, aynı maçta verilmeyen penaltı, Antalya maçında verilmeyen 2 penaltı, Galatasaray ve Fenerbahçe maçlarında verilmeyen penaltılar.... Fenerbahçe maçı hariç bir farkla kaybedilen maçlar ve bir yığın puanlar. Sıralamada eğer bu durumdaysak eğer bunda maalesef hakem arkadaşlarımızın da katkısı fazla. Yıllar önce bir MHK üyesi “ Karabük çok ters bir yerde. Ulaşımı çok zor. İki kat yoruluyoruz.” Demiş ve ligden o yıl düşmüştü. Aklıma ister istemez şu soru geliyor: Acaba Karabükspor gözden çıkarıldı mı?
Ama bahtımız da alnımız gibi olacak ak!
İkinci yarı bu takım coşacak!
İnananlar gelsin tribünlere...
Karabük bu ligde kalacak!

Son Yazılar