KARABÜKSPOR YALNIZLIĞINA AĞLIYOR
Kerim DEVECİ

Kerim DEVECİ

Hakem Bakış

KARABÜKSPOR YALNIZLIĞINA AĞLIYOR

02 Aralık 2017 - 19:12 - Güncelleme: 02 Aralık 2017 - 21:07

O eski halimden eser yok şimdi. Istırap içinde yorgunum şimdi. Tutun kollarımdan düşerim şimdi. Yalnızım dostlarım yalnızım yalnız…

Karabükspor, maalesef arabeske bağlayıp yalnızlığa mahkûm edilmiş, sonu belli olan uçuruma hızla sürüklenmekte… Hafta içinde taraftarların organize olma çağrıları, yaptığı gösteriler ve sosyal medya paylaşımları hep birliktelik üzerineydi. Ne var ki beklenen etki tribünlere yansımadı. Yine her zamanki az sayıdaki destekçileri yerlerini alarak, takımlarını son dakikaya kadar desteklediler. Maçı izlemeye gelen herkese teşekkürler. Son maça kadar “hep destek tam destek” az sayıda da olsak devam etmelidir.

SAHADAKİ MÜCADELE

14 haftalık performansa bakıldığı zaman takımın bugünkü puan tablosundaki yeri bu olmamalıydı. Gençlerbirliği, Alanya, Beşiktaş, Akhisar, Galatasaray, Bursa ve son olarak en çok köşe vuruşu kullandığımız (14), en çok şut çektiğimiz (19), en çok topa sahip olduğumuz (%60), üstüne bir de penaltı kaçırdığımız Göztepe maçlarında hep puan almaya yakın olan taraftı Karabükspor’du. Adını ne koyarsanız koyun nasipten öte köy, maalesef yok. Bütün olumsuzluklara ve aylardır maaşlarını almamalarına rağmen takımı hazırlayan Popovic’e, yardımcılarına ve kulüp çalışanlarına ayrıca sahada her ne olursa olsun mücadeleyi bırakmayan oyunculara da KOCAMAN teşekkürler.

İYİ GÜN DOSTLARI

1996 yılından bu yana Karabükspor’u takip ediyor ve her platformda desteklediğimi bir sporsever olarak belirtiyorum. Bu güne kadar ‘Şeref Tribünü’ diye adlandırılan yerde neler gördüm neler… Karabük’ün güya ileri gelenleri, kelli fellileri, zengin geçinenleri… Takım iyi giderken hep bir koltuk kapma telaşındaydılar. İşler ne zaman kötü gitse o koltuklar bizim gibi ‘Kötü Gün Dostları’na kalırdı. 21 yılda durum hiç değişmedi. Takım süper lige çıktıktan sonra kötü gün dostları kenara, iyi gün dostları VIP’e… Bizim gibiler asla kırılmadı da darılmadı da darılmayacak da… Ama tarih ve gelecek bugünü, emekçinin alın teriyle ayakta durmaya çalışan kulübe sahip çıkmayanları hep nefretle anmaya, kınayama devam edecek.

Tarih ve Karabük halkı kendisini borç batağına sürükleyenleri, nice emeklerle elde edilen paraları hoyratça harcayıp hiçbir hesap vermeden çekip gidenleri de affetmeyecek. Onları denetlemeyip hesap sormayanları da…

KARABÜKLÜLER

Gün BİR olma, gün hep DESTEK tam DESTEK olma, gün BİRLİKTE olma günüdür. Karabük halkının iki hafta da bir en önemli etkinliğidir Karabükspor maçları… Hep birlikte sivil toplum kuruluşları, belediyeler, muhtarlıklar dahil olmak üzere el ele verip kulübe sahip çıkma günü gelmiştir. Sizler sahip çıkmazsanız bu güneş maalesef batmaya mahkûmdur. Oysaki batan güneş, yeniden doğmaktan asla bıkmaz. Ancak bizim güneşimiz Karabük batarsa, bir daha zor doğar… Çünkü el, elin eşeğini türkü çağırarak arar.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Metin Yalçın
    2 yıl önce
    Kulüplere yürekten destek veren sadece taraftarlar .Yöneticiler ve çevresindekilerin tek derdi Yemek. Hem yiyorlar hem de şöhret kazanıyorlar..para bitince de ortadan kayboluyorlar.

Son Yazılar