SAFRANBOLU BAL LİGİNDE
Kerim DEVECİ

Kerim DEVECİ

Hakem Bakış

SAFRANBOLU BAL LİGİNDE

24 Nisan 2018 - 12:49 - Güncelleme: 24 Nisan 2018 - 13:03

Karabük Amatör Ligi zirvede tamamlayarak play-off finalinde Yaylacık Gençlik Spor ile karşılaşan Safranbolu Belediye Spor, rakibini uzatmaların 116.dakikasında Emre Sorgun ile bulduğu golle 1-0 yenerek 2017-2018 sezonu şampiyonu olup Bölgesel Amatör Lige yükseldi. Başta teknik direktör İsmail Özcan ve tüm takımda emeği geçenleri kutluyorum.

Artık kronik hastalık haline gelmiş imajı silme vakti gelmiştir. Karabük ilinin her yıl bir takımı BAL ligine katılmaya hak kazanmakta ancak ya bu hakkından hiç katılmadan vazgeçmekte ya lige katılıp bir süre sonra çekilmekte ya da averaj takımı olup küme düşmektedir.

Safranbolu gibi tarihi ve potansiyeli olan bir ilçe için bu fırsat yanılmıyorsam 3.kez ele geçirmiştir. Fırsat, gerçek manada önemli bir fırsattır. Ne var ki bu önem kullanılırsa, fırsatın bir manası olacaktır. Aksi takdirde elde edilen bu başarı amatör ligimizin tozlu raflarında sade bir başarı olarak kalacaktır.

Karabükspor’un durumu ortadır. Her iki kulüp dirsek temasını iyice arttırarak, özellikle oyuncu bazında destekler sağlanmalı, şehrin ileri gelenleri başta Safranbolu sevdalısı Şefik Dizdar olmak üzere maddi anlamda desteklerini esirgememelidir.

ALKIŞLAR YAYLACIK GENÇLİK SPOR’A

2015 yılında kurulup kısa sürede Karabük Amatör Ligde adından söz ettirmeyi başaran ve bu sezon sonu da finale çıkıp uzatmaların 116.dakikasında yediği golle şampiyonluğu kaçıran takıma KOCAMAN tebrikler.

Maç öncesi yapmış oldukları hazırlıklar; şapkalar, bayraklar, kaşkoller, mahallenin ve esnafın afişlerle desteği, taraftarın ilgisi takdire şayan bir durumdu. Her yönüyle bu başarı alkışlanmalı, bundan sonrası için desteklenmelidir.

KARABÜK İL HAKEM KURULU’NA

Bal ligine katılacak takımın belirleneceği final maçına, Bal ligine aday gösterilebilecek hakemleri atamanız kadar doğal bir şey yok. Bu konuda doğru bir atama olarak değerlendirebiliriz. Keşke aynı hassasiyeti 4.hakem içinde gösterseydiniz. Nedeni ise maç boyunca 4.hakemin C klasmanı hakemi olması maçın hakeminin alması gereken bir takım kararlarda kendisini ona bağımlı hale getirdi. Bu durum dışarıdan net bir şekilde gözlemlendi. Özellikle de 4.hakemin sorumluluk bölgesi diye tabir edebileceğimiz alanlarda. Kısacası maçın hakemi klasman farkından etkilendi.

Önemli olan bir diğer husus da İHK’nin “İl dışına çıkar, antrenmanlara katılmazsınız maç vermeyiz!” talimatına rağmen bu sözlü talimatı askıya alan hakemlere önem arz eden maçlarda görev vermesi yönetim zafiyetidir, adaletsizliktir. Mobbing uygulaması ile dile getirdiğim konuyla dalga geçeceğinize, bu tür konulara dikkat edip adaleti sağlayın ki saygınlığınız daim olsun…

 

Son Yazılar