K.KARABÜKSPOR'DA SORU İŞARETLERİ
Kerim DEVECİ

Kerim DEVECİ

Hakem Bakış

K.KARABÜKSPOR'DA SORU İŞARETLERİ

11 Eylül 2017 - 16:42 - Güncelleme: 11 Eylül 2017 - 16:57

Ligimiz başlayalı 4 hafta oldu. Artık takımlar hakkında fikirler de yavaş yavaş şekillenmeye, öngörüler belirginleşmeye başladı. Her ne olursa olsun hayatımızın tüm aşamalarında önyargılı olmamakta her zaman fayda olacağı kanısındayım.

İlk 4 haftalık Kardemir Karabükspor performansını değerlendirdiğimizde geçen yıldan çok da fazla üzerine koyamadığımızı düşünüyorum. Berabere biten Gençlerbirliği ve Alanya maçlarını kazanabilir şu an 9 puanla zirveye ortak da olabilirdik. Çünkü bu maçlarda yakalanan ancak golcü eksikliğinden ya da formsuzluğundan atılamayan net pozisyonlar var. Başakşehir maçında da Karabük aleyhine 56.dakikada 2-1 galip iken verilmeyen penaltı var. Sonrasında kaçan yığınla pozisyonlar…

Bütün bunları niçin yazıyorum?

Hafızalarımızı tazeleyecek olursak 2017 Sevgililer Günü zamanıydı. O zamana kadar Karabük tribünleri “I love you Tudor!” diye sevgiliye büyük bir coşkuyla muhabbet gösterisinde bulunuyorlardı. Sonrası herkesçe malum… Anlatılanlara, yazılan ve çizilenlere göre ihanet vardı. Sevgili, sevenlerine ihanet etmişti. İyi bir algı yönetimiyle bir taraf mağduru diğer taraf profesyonelliği oynadı. Peki ne değişti?

Aynı profesyoneller golcü futbolcu Yevhen Seleznyov’a el altından teklifte bulunup kafasını allak bulak etti mi? Kardemir Karabükspor bu oyuncudan sadece oyunun son bölümlerinde yararlanır hale geldi. Çünkü kafa başka yerlerde, beyin bünyeye sağlıklı hükmetmemeye başladı. Geçen sezon gösterdiği performansı ile Galatasaray’ın radarına takıldı bile. Yani senin teknik direktörünü profesyonellik(!) anlayışı ile elinden alan Galatasaray’ın radarına…

Aynı Galatasaray, Iasmin Latovlevici’ye de göz dikip, Kardemir Karabükspor’un o bölgede şiddetle bu oyuncuya ihtiyacı olduğu halde transferi gerçekleştirdi ya da birileri gitmesine izin verdi. Şimdi sorarım sizlere:

  1. Lig devam ederken teknik direktörünü ayartan kim?
  2. Yeni sezona başlarken en golcü oyuncunun aklını allak bullak eden kim?
  3. Savunmanın solunda zorunlu olarak sağbek özellikli oyuncu oynatıp ihtiyacın olan oyuncuyu gönderdiğin takım kim?

Kimse şark kurnazlığı yapmaya kalkmasın. Bu işin içinde bir bit yeniği var. Takımın şimdiki durumu kimseyi aldatmasın. Kardemir Karabükspor, her maç özellikle de sol bölgeden rakiplere yığınla pozisyon vermeye başladı. Yani gidişat ve son pek iyi gözükmüyor.

Önyargıdan nefret ederim ama görünen köy de kılavuz istemez. Umarım İshak Doğan o bölgenin vazgeçilmezi olup müthiş bir performansa imza atar da ben de bu satırlardan herkesten özür dilerim.

Son Yazılar