KARABÜKSPOR BÜYÜK RİSK ALDI
Kerim DEVECİ

Kerim DEVECİ

Hakem Bakış

KARABÜKSPOR BÜYÜK RİSK ALDI

30 Eylül 2017 - 23:28 - Güncelleme: 01 Ekim 2017 - 12:04

Bütün televizyon programları Galatasaray-Karabükspor maçı biter bitmez, Karabükspor’un dik başlı, mücadeleci, korkusuz oyununu konuşmaya başladı. Takımı sadece ve sadece bir maçlığına teslim ettiğiniz Alt Yapı Sorumlusu Levent Açıkgöz, Ayhan Akdoğan ikilisi kısa sürede neler yapabileceklerini tüm Türkiye’ye gösterdiler. Nasıl mı?

Düşünün… Mecburiyetten çakma iki bek oyuncuyla oynuyorsunuz. Orta sahanızda oyun kurucu adında tam manasıyla 10 numaranız yok. Sağ ve sol ön oyuncularınız istenilen tarz ya da düzeyde değiller. Stoperlerinizden biri cezalı. Bütün olumsuzluklara rağmen doğru taktik anlayışı, iyi bir diziliş var sahada. Daha da önemlisi inanç var, haykırış var, başkaldırma var. Daha ne olsun?

Başarmak için inanmak gerekir. Başarmak için güvenmek ve cesur adımlar atmak gerekir. Bu akşamki maçta Karabüksporlu tüm oyuncularda ve onları hazırlayanlarda bu inanç ve cesaret haddinden fazla vardı. Belki kazanamadılar, son dakikada yıkıldılar ancak amiyane bir tabirle “mağluptur bu yolda galip” oldular.  Bu keyifli akşam için teşekkürler Levent Açıkgöz, teşekkürler Ayhan Akdoğan

LEVENT AÇIKGÖZ HER ŞEYİ HAKEDİYOR!

Igor Tudor gittikten sonra adını hiç duymadığımız kapalı kutu Zoran Barisic diye bir teknik direktör takımın başına getirildi. Sonrası herkesçe malum… Eğer ligler birkaç hafta daha devam etse şuan Süper Ligde Karabükspor’un esamisi bile okunmayacaktı. Neden yine aynı hataya düştünüz anlamış değilim. Belki abartılı bir önyargıda bulunuyorum. Sezon sonu en büyük yanılgıyı yaşayacağım ama görünen köyün dürbüne ihtiyacı yok.

Karabük, çok iyi başladığı ligde bu aralar hızla dibe yanaşıyor. Bu akşamki reaksiyonu, istek ve arzuyu diğer maçlarda gösteremediği takdirde ayrıca devre arası gerekli takviyeler yapılmadığı sürece hazin son maalesef yakındır. Dolayısıyla ligimize oldukça yabancı bir teknik sorumlunun kısa sürede yol alması şuan için mucizedir, hayalperestliktir.

Antony Popovic, hepimiz için kapalı bir kutudur. İlk kez ülkemize gelip zor bir ligde görev yapacak. Futbolculuk ve teknik direktörlük kariyeri ülkemizdeki ve yanı başımızdakilerden çok da ileri seviyede kesinlikle değil. Zorlu bir sürece girmişken, fal açmanın çok da gereği yoktu. Neden yoktu?

Çünkü içimizdeki var olan cevherler sadece ve sadece sizden küçük bir sinyal beklemekteler. Verirseniz o fırsatı bu ligin ağırlığını kaldıracak her türlü bilgi, birikim, zekâ ve öngörü kendilerinde fazlasıyla vardır. Tıpkı bu akşam var olduğu gibi…

 Kardemir Karabükspor’un cevheri de pırıl pırıl yaklaşık 10 yıldır (futbolculuk geçmişi hariç) hemen yanı başında durmaktadır. Her ayrılışta ilk sarıldığı ancak bir türlü bayrağı teslim etmediği ya da balonunun yükselmesine fırsat vermediği cevher: Levent Açıkgöz

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar