MHK UYUYOR MU?
Kerim DEVECİ

Kerim DEVECİ

Hakem Bakış

MHK UYUYOR MU?

28 Temmuz 2017 - 15:19 - Güncelleme: 28 Temmuz 2017 - 15:39

Mayıs ayının son günlerinde Merkez Hakem Kurulu, Karabük İl Hakem Kurulunu jet hızıyla görevden aldı. Bir başka ifadeyle kurul başkanı ve üyelerinin istifalarını istedi. Başkan ve üyeler tarafından bu istek derhal yerine getirildi. Peki ya sonrası… Derin uyku hali MHK’da hâlen devam ediyor. Gelin mevzuyu biraz daha açalım…

Tarih 28 Mayıs 2017… Yer Safranbolu CHP ilçe teşkilatı… Karabük İl Hakem Kurulu, il hakemliğinden bölgesel hakemliğe terfi edecekler konusunda net bir karara varamıyor. MHK’ya gönderilen listeler 3 kez değiştiriliyor. Bunu haber alan hakemler de dernek başkanından, İl Hakem Kurulu ile toplantı talebinde bulunuyorlar. Ama dernek başkanı ne hikmetse toplantıya katılmıyor. Alelacele alınan karar sonrası CHP Safranbolu ilçe başkanı aynı zamanda Karabük İl Hakem Kurulu hakem atama sorumlusu ile İHK başkanı hakemleri toplantıya sosyal medya üzerinden CHP ilçe teşkilatı salonuna çağırıyorlar. Toplantı acildir. Ramazan ayı olması nedeniyle halka açık yerde toplantının uygun olmayacağı ayrıca Pazar günü olması münasebetiyle de uygun yer bulunamayacağı düşüncesiyle bir siyasi partinin salonunda bu toplantı gerçekleştiriliyor.

Büyük bir olasılıkladır ki önce listede olup sonra da liste dışı kalan hakemlerden birisi durumu MHK’ya ve bazı hakem haberleri yapan sitelere servis ediyor. Ertesi gün haber, ajanslara düşür düşmez Metin Tokat duruma el atıp Karabük İl hakem kurulunun istifasını istiyor.

Bugün itibariyle tam 2 ay oldu. Henüz yerine yeni bir kurul atanmadı. Yakında ligler başlayacak ve Karabük gelişim ligleri dâhil tüm organizasyonlara hakem atamaları işini bitirmiş ve eyvallahı olmayan bir kurul tarafından yapılacak.

Yeni bir kurulu atamayı MHK unutmuş olabilir mi? Yoksa yeni kurulu oluşturacak liyakat sahibi birileri Karabük’te yok mu? Karabük, MHK ya da TFF tarafından zaten gözden çıkarılmış mıdır? Ya da “KOACAMAN” bir ah mı çıkmaktadır? Birileri ya beni ya da MHK’yı uyandırsın çünkü ligler başlıyor…

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar