SANKİ BİZ İLK 16 HAFTA İNGİLTERE LİGİ İZLEDİK!!!
Kerim DEVECİ

Kerim DEVECİ

Hakem Bakış

SANKİ BİZ İLK 16 HAFTA İNGİLTERE LİGİ İZLEDİK!!!

12 Ocak 2017 - 18:00

SANKİ BİZ İLK 16 HAFTA İNGİLTERE LİGİ İZLEDİK!!!

"16. HAFTA HATALARIN OLDUĞU HAFTA OLARAK AKLIMIZDA KALDI" 

Namoğlu, 16 haftalık sezona hakem arkadaşlar olarak gayet iyi başladıklarını vurgulayarak, "Ancak ilk 1-2 haftada hatalarımız oldu. Sonrasında toparlandık. 15. hafta çok iyi giden bir haftaydı ancak 16. hafta hataların olduğu hafta olarak aklımızda kaldı. Hataları masaya yatırıp o hataları yapmamak için çeşitli eğitim programlarından geçerek buraya geldik. İkinci yarıda bu bilgilerle beraber çok daha iyi maçlar yöneteceğimize inancım tamdır" diye Antalya’da hakem seminerinde konuştu. 

İyi de sayın başkan biz 16 hafta boyunca İngiltere ligini mi izledik? Hatanın olmadığı takımların feryat etmediği haftayı hatırlayan var mı? Lütfen aklımızla alay etmeyin. Sadece Karabükspor’un puanlarının yok edildiği 8 maç sayarım size…Ayrıca iki maçta bırakın hakem hatasını, kural hatası oldu. Dua edinki takımlar itiraz edip yangın çıkarmadılar.  

HAKEMLERİN DURUMU ACINACAK HALDE 

Süper Lig’den 3. Lig’e kadar her kulüpte doktor bulundurmayı mecbur tutan TFF, aynı hassasiyeti hakemlerine göstermedi. Antalya’da devre arası seminerinde bulunan hakemler, atletik testlerde ciddi sakatlıklar yaşadılar. Ancak hakemlere sosyal güvenceleri sigorta dışında her türlü imkânı sunan Futbol Federasyonu, bu testlerin öncesinde ve sonrasında doktor ve masör istihdam etmeyi aklına bile getirmidi. MHK ise bu konuda son derece ilgisiz. Futbol Federasyonu’ndan bu yönde hiçbir talepte bulunulmamış. Önceki gün atletik testten geçen hakemlerden bazıları sakatlanırken, bir kısmı da testi sakat sakat tamamlayarak büyük bir risk aldı. Alper Ulusoy ve Abdukadir Bitigen sakatlanma pahasına testi tamamlayan isimlerdi. Fırat Aydınus ise atletik testi yarıda bırakan hakem oldu. 

 

TFF DOKTORLARI NEREDE? 

Sakatlıkları bulunan Barış Şimşek, Tolga Özkalfa, Kemal Yılmaz ve Serkan Gençerler ise teste katılmayan hakemlerdi. Toplam 61 hakemin katıldığı bu testte hiçbir doktor ve masörün bulunmaması tam manasıyla “skandal” dır. Kulüplere doktor bulundurma mecburiyeti getiren ve bunu denetleyen TFF’nin kendi hakemlerine ilgisiz kalması kabul edilebilir bir durum değildir.  

Atletik testler sonrası sakatlanan ve ağrıları olan hakemlerin, aynı otelde kamp yapan Gençlerbirliği ve Eskişehirspor Kulübü’nün doktor ve masörlerine ricacı olması ise en hazin tablodur.  

15 GÜNDE 3 SAKATLIK 

11 ARALIK: Esat Sancaktar: K.Karabük-Alanya maçında sakatlandı. Yerini 4. hakem Serkan Tokat’a bıraktı. 

21 ARALIK: Arkın Akgöl: G.Saray-Tuzla maçında sakatlanınca 4. hakem Serkan Ergün görevi devraldı. 

26 ARALIK: Kemal Yılmaz: Trabzon-F.Bahçe maçında ağrıları artınca bayrağını 4. hakem Tolga Özkalfa’ya bıraktı. KARABÜK HAKEMLİĞİ KAN KAYBETMEYE DEVAM EDİYOR 

Geçtiğimiz günlerde hakemliği bıraktığını açıklayan eski ulusal ve bölgesel yardımcı hakemlerden Ali Karaoğlu’nun ardından Bölgesel Hakemlerden Doğan Nalbantoğlu’nun  da hakemliği bıraktığına dair dilekçesini vermesi Karabük hakemliği adına üzüntü verici bir durumdur. 

Bir zamanlar yetiştirdiği A Klasmanı, B Klasmanı, C Klasmanı ve Ulusal Yardımcı Hakemleri ile gurur duyan Karabük, artık sadece 1 Ulusal Yardımcı hakemi ve 5 Bölgesel hakemiyle liglerde temsil edilecek. Kısacası Karabük ilinin, Orta Hakem olarak Profesyonel Liglerde temsilcisi yok eğer bırakmazsa sadece bir tane yardımcı hakemi var.  

KARABÜKSPOR – AKHİSAR BELEDİYE MAÇINA ÜMİT ÖZTÜRK 

Cumartesi günü saat 13.30 oynanacak olan Karabük-Akhisar maçını Denizli bölgesi hakemlerimizden Ümit Öztürk yönetecek. Ligin ilk yarsında genel performansa bakıldığında en az sıkıntı yaşayan ve iyi performans sergileyen hakemlerimizden biri olarak gördük.  

MHK nun gözden kaçırdığı ise ligin 16.haftasında Akhisar’ın Konyaspor’u 1-0 yendiği maçta düdük çalan Ümit Öztürk’ü ligin 17.haftasında bu kez deplasmanda Akhisar maçına ataması çok şık durmadı.  

Her ne olursa olsun hakem kardeşlerimize ve takımlarımıza bol şanslar diliyor, kazasız- belasız, adaletin düzgün dağıtıldığı bir ikinci yarı geçirmelerini temenni ediyorum. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar