MÜSLÜMAN TOPLUMLAR NASIL DEJENERE EDİLİYOR?
Mustafa ÇELENLİ

Mustafa ÇELENLİ

MÜSLÜMAN TOPLUMLAR NASIL DEJENERE EDİLİYOR?

20 Kasım 2019 - 14:40

       Siyonizm ve Haçlı Emperyalizminin Kültür Emperyalizmi ile varmak istediği en önemli hedefi; Müslüman toplumları dini ve milli kimliklerinden koparıp kendi uyduları haline getirmektir.
Bunun için milletimiz üzerinde 200 yıldır planladıkları strateji bütün güçleri ile adım adım uygulanmaya devam etmektedir. Doç.Dr.Latif Tarbak’ın tespitlerine göre;
         
               STRATEJİNİN HAREKET ve HEDEF ALANLARI;
      1- Önce ev hanımlığını ve anneliği değersizleştirin ki evde ana kalmasın. Evde ana kalmayınca nesiller televizyonun ve internetin emzirip büyüttüğü ruhsuz, kimliksiz ve merhametsiz nesiller olarak yetişsin.
      2- O toplumun babalarını borca, kredi kartı batağına, geçim derdine, işsizliğe ve açlığa mahkûm edin ki ne eşlerine, ne evlatlarına, ne de ailelerine ayıracak vakitleri kalsın. Taksit ödemekten, kirayı denkleştirme derdinden, çocuklarının okul masraflarını düşünmekten başka bir şey düşünmeye mecalleri kalmasın…
      3- Evliliği pahalılaştırıp, nikâhsız birlikteliği ucuzlatın ki genç nesiller haram yollara tevessül etsin. Zinayı kolaylaştırıp evliliği zorlaştırın ki nesiller, flörtün, ahlaksızlığın pençesinde eriyip gitsin. Aile politikalarıyla, nafaka kanunlarıyla, pozitif ayrımcılıkla aileye darbe üstüne darbe indirin ki toplumun çekirdeği çürüyüp gitsin…
      4-   Helal lokmayı ve helal kazancı zorlaştırın ki midelere giren haram lokmalarla o toplumun kimliğini, özünü, ruh kökünü ve karakterini değiştirebilesiniz. Faizli esnaf kredileriyle, evlilik ve düğün kredileriyle, BESLER’le, piyangoyla, promosyonlarla bir şekilde herkesi faize ve harama bulaştırın, hiç olmazsa faizin tozuna bulaştırın ki o toplum Allah’ın yardımını ve muhafazasını kaybetsin. Midelere giren haram lokmalar, duaların ve ibadetlerin kabul olunmasına engel olsun.
       5-  O toplumun âlimlerini, hocalarını, imamlarını itibarsızlaştırın ki toplumu derleyip toparlayacak, onlara rehberlik edecek, istikamet belirleyecek olan âlimlere güven kalmasın. Onları kendi aralarında birbirine düşürün, halkın önünde tartıştırın, her birine farklı bir şey söyletin ki halkın nazarında itibarları zedelensin. İmamları ve hocaları komedi filmlerinin ve fıkraların başkarakteri haline getirip gözden düşürün ki kriz anlarında rehberlik yapıp safları tahkim edecek kimse kalmasın. Cemaatleri, dernekleri, tarikatları asli vazifelerinden uzaklaştırıp ihale kovalama ve kadro yerleştirme derdine düşürün, onlarla ilgili kafalarda soru işaretleri ve korkular üretin ki toplumu irşad edecek kimse kalmasın.
       6- Öğretmenleri itibarsızlaştırın ki öğrencileri bile onları ciddiye almasın ve onların üzerinde hiçbir yaptırımları kalmasın. Velilerin fırçaladığı, talebesinin hakaret ettiği, yöneticisinin kıymet vermediği sıradan memurlara dönüşsünler. Sonunda ne bir nesil yetiştirebilecek heyecanları, ne toplumu ıslah edebilecek aşkları, ne de zorluklarla başa çıkabilecek azimleri kalsın.
      7-  O toplumu dizilerden, yarışma programlarından, yemek, evlilik ve magazin programlarından başlarını kaldıramayacak hale getirin ki gerçek hayatla bağları kopsun. Diziler vesilesiyle ahlaksızlığı yasak aşk, zinayı seviyeli birliktelik, adatmayı sıradan bir iş olarak gösterin ki toplumun temelleri sarsılsın.
       8-  Müslüman siyasetçilere güveni sarsın ki Müslümanlar ve İslami siyaset, toplumun nazarında bir umut ve bir alternatif olmaktan çıksın. Siyasi söylemi her daim İslami söylemin üstünde tutun ki hedefler, idealler ve yola niçin çıkıldığı zamanla unutulsun. Siyasi farklılıkları İslami birlikteliklerin önüne geçirin ki gerektiğinde toplumu tek saf haline getirecek hiçbir şey kalmasın.
      9-   Peygamberi dini alanın dışına itin ki halkın İslami yaşamında yegâne örnek ortadan kalksın. Sürekli bize Kur’an yeter deyin ki Peygamberin sözünün yerine kendi aklınızı koyup toplumu istediğiniz gibi yönlendirebilesiniz ve Kitap’ı kafanıza göre yorumlayabilesiniz. Geleneği, geçmiş birikimi itibarsızlaştırın ki o toplumun geleceğini de yok edebilesiniz. Bidatleri ve hurafeleri yaygınlaştırın ki hakikati perdeleyebilesiniz.
       10-  Özellikle sakallıların, başörtülülerin, namazlıların yalan söylemesini, iftira atmasını, haksızlık yapmasını, kul hakkına girmesini, sözünde durmamasını, borcunu ödememesini, harama bulaşmasını, kirlenmesini, örselenmesini ve yıpranmasını sağlayın ki toplumun Müslüman kimliğe zerrece güveni kalmasın. Müslümanlara olan güveni de bitirebilirseniz artık oturup rahatlıkla kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Çünkü hedefinize ulaşmışsınız demektir.

 

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Kemalettin Yılmaz
  7 ay önce
  Herkes bu dejenerasyonun mağduru ancak kimse yoğurdum ekşi demiyor. bozulduğunun farkında bile değil, kimse kendine toz kondurmuyor. hep işi başkalarına yükleyerek kendini temize çıkarma kolaylığına kaçıyor. silkinip toparlanmak zorundayız. aksi halde uşak olmaya mahkum oluruz.
 • Ayşegül Beyaz
  7 ay önce
  Tespitler çok doğru. acı ama maalesef hepsi de gerçek. geçmişten günümüze hızla devam ediyor. bu tahribat nasıl önlenecek? buna herkes kafa yolmalı, dert edinmeli. nesiller elden gidiyor. aileler dağılıyor. evlerde huzur kalmadı, huzur evleri tıklım tıklım. analar analık yapamaz oldu ana okulları bebek avutuyor. Aman Allahım. kafamızı karıştırma hocam yaa
 • metin yalçın
  7 ay önce
  Tam da günümüzü anlatıyor..Yazar çok iyi gözlemleyip tespitlerini yapmış..
 • Haydar Uzun
  7 ay önce
  Tam 12 den isabet.
 • Mustafa TEMLİ
  7 ay önce
  Çok yerinde ve maalesef Müslüman toplumların ve özellikle kendi toplumumuzun muhatap olduğu önemli tespitler. Mustafa hocamıza konuyu dikkatimize taşıdığı için teşekkür ederiz.

Son Yazılar