DOMUZLA ÇAMURDA GÜREŞMEK
Metin YALÇIN

Metin YALÇIN

DOMUZLA ÇAMURDA GÜREŞMEK

23 Ekim 2019 - 00:22 - Güncelleme: 23 Ekim 2019 - 10:35

Geçen haftalarda Trump, uluslararası diplomasi üslûbuna aykırı, kendi ülkesi tarafından bile eleştirilen, hakaret içerikli bir mektup göndermişti cumhurbaşkanımıza. Cumhurbaşkanımız da (bazılarının hevesle beklediği) mahalle serserileri gibi ağız dalaşına girmek yerine kendisine yakışanı yapmış, bu mektubu yırtıp çöpe atmış, aynı saatlerde ordumuza harekat emrini vermişti. Böyle davranırken BAŞKAN, "Domuzla güreş tutma, her ikiniz de çamur içinde kalırsınız ve domuz bundan hoşlanır. "Amerikan atasözünden de haberdardı.

Bu yüzden DOMUZLA ÇAMURDA GÜREŞMEK yerine BARIŞ PINARI HAREKÂTIYLA cevap verilince, en önemli 2 adamını apar topar BAŞKOMUTAN'ın ayağına göndermek mecburiyetinde kalan Trump,Türkiye'nin tüm isteklerini eksiksiz kabul etmekten başka çıkar yol bulamamıştı.

Aslında tüm bu olanlar, vatanını-milletini yürekten seven insanlar için gurur duyulması gereken gelişmelerdi. Normal zamanlarda kendi içimizde siyasi münakaşalara girebilirdik.
(sonuçta herkesin her konuda aynı düşünmeleri imkansızdı) Lakin devlet ve milletimiz için Beka meselesi olan böyle zamanlarda, her türlü siyasi/şahsi endişelerimizi, beklentilerimizi bir kenara koyup etrafımızı kuşatan tüm Dünya'ya karşı ''birlik'' fotoğrafı vermeliydik... Ama olmadı.

Bu mektuba mal bulmuş mağribi gibi sarılan bazı vatanseverler (!) onlarca şehidimizin canları,siyasetçi ve bürokratlarımızın alın teriyle elde edilen bu kazanımları elleriyle bir kenara itip "Mektup haysiyetimize dokundu, sert cevap verilmeliydi" diye ortalığı ayağa kaldırdılar, sanki asıl dertlerini bilmiyormuşuz gibi.

Mecliste bulunan bir siyasi partimizin Genel Başkanı, bizi şaşıtmayarak, bulduğunu zannettiği fırsatı kaçırmamış, cumhurbaşkanımızı ( farkına varacak feraset ve basireti olsa aslında milletimizi) aklınca küçük düşürebilmek için dünkü grup toplantısında duyar kasıp bu mektubu keyifle okumuş ve ekibine de alkışlatmış..

Şimdi mektup sebebiyle "şeref, onurdan,haysiyet"ten bahsedenlere şunu hatırlatmalıyız.
Eğer ''onur,gurur' kavramları sizin için bu kadar önemliyse,Cumhurbaşkanımız çok da uzak olmayan bir zamanda ABD'ye:
"Üzerinde üniformalarınız olan YPG'lileri çekin de onları üniformalarınızla birlikte gömmeyelim." diye rest çektiğinde onu neden tebrik etmeyi gururunuza yediremediniz de sessiz kalmayı tercih ettiniz?
Sizi tanıyan herkes biliyor ki amacınız "üzüm yemek değil bağcıyı dövmek."

Şimdi bu muhteremlere şöyle seslenmek hakkımız:

"Ülkenizin seçimle işbaşına gelmiş meşru iktidarını yıkmak için içerde/dışarda terör örgütlerinin dağdaki ve şehirdeki temsilcileri dahil-her türlü kişi ve kuruluşla çalışmak haysiyetinize dokunmuyor, ülkenizi her fırsatta yabancılara şikayet etmekten utanmıyorsunuz da cevabı sahada Mehmetçik tarafından verilen bir mektup yüzünden mi utanıyorsunuz?

Cumhurbaşkanı, meclise girdiğinde ayağa kalkmayan SİZ !
Onun hiçbir davetine katılmayan SİZ ! 
Ona "katil,diktatör,hırsız" diyecek kadar çukurlaşanlar SİZ !
Ailesine ağza alınmayacak hakaretleri yapanlar SİZ !
Putin, Trump ve tüm DÜNYA tarafından kabul edilen seçilmiş başkanı "Benim cumhurbaşkanım değil" diye yırtınanan da SİZ !

Ammâ velâkin "çok üzüldük,gururumuz incindi,onurumuz ayaklar altına alındı" diye timsah gözyaşı dökenler de SİZ...


Şunu söylemeliyim ki MEKTUP konusunda göz yaşartıcı hassasiyetiniz (!) bizi bizden alıyor.. Aklınızca, çok akıllı ve yerinde askeri- diplomatik hamlelerle elde edilen kazanımların iktidara mal edileceği ve prim yapılacağından çekinerek, tüm kazanımların üzerini bu mektup yoluyla örtmek istiyorsunuz ve yine bu mektup üzerinden iktidarınıza yol arıyorsunuz? Farkında olmadığımızı zannetmeniz ne büyük yanılgı.

Biz kırk kişiyiz, birbirimizi biliriz..
Az ötede oynayın..

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Abdullah Mahmutoğlu
  8 ay önce
  Ülkemizin gerek diplomatik gerekse sahada fiili olarak gösterdiği başarı , bu tarz hedef saptırma amaçlı hazımsızlıklarla örtülemez , göz ardı edilemez . Güneş balçıkla sıvanmaz. Her şey açık ve net. Dünya Türkiye\'nin başarısına şapka çıkartıyor. Başta Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ile ekibine ve Mehmetçiğimize müteşekkiriz. Vesselam.
 • Hüseyin Güzelce
  8 ay önce
  CHP ve GENEL BAŞKANI BU MİLLET-DEVLET İÇİN GERÇEK BIR GÜVENLIK SORUNUDUR

Son Yazılar