Kanal 3,5
Metin YALÇIN

Metin YALÇIN

Kanal 3,5

12 Mayıs 2020 - 11:27

Birkaç gündür gerek sosyal medyada gerekse siyaset gündeminde Sevda Noyan rüzgârı esiyor. Merak edip programı sonradan izledim "ortalığı bu kadar karıştıracak ne demiş?" diye.

Meğer bunca gürültü, hanımefendinin Kanal 3.5'ta yayınlanan bir programda sarf ettiği sözler sebebiyle imiş:

"Geçen sefer boş bulunduk,istediklerimizi yapamadık; ama bu sefer hazırlıklıyız. Biz aile olarak 50 kişiyi götürürüz.''

Bu sözler için linç edilmiş, hâlâ ediliyor.

Hem malum tayfa tarafından hem de bizim ezikler tarafından.

Kaç kere şahit olmuşuzdur ki "adam satmanın masterini" yapmış bir cenahımız var. Bu sefer de yanıltmadılar sağ olsunlar, küçük bir grup hariç, kadıncağızı sırtlanların önüne atıverdiler.

Kanal 3.5 yönetimi, gelen tepkiler üzerine kendine yakışanı(!) yaptı; "Özür" ilanı yayınladı. Programın sunucusu hanımefendi durur mu hiç, o da patronun peşine takıldı. Program boyunca misafiriyle aynı safta kılıç sallarken gelen tepkiler üzerine, pimi çekilmiş bombayı kadıncağızın kucağına bırakıp karşı safa geçerek programdaşına kılıç sallamakta hiçbir beis görmedi.

Peki bu Sevda hanımefendi kime demiş bu sözleri?

Son zamanlarda darbe imalı sözleri sıkça dillendirilenlere...

Ne demiş?

"Darbe yapmayı sakın ha aklınızdan bile geçirmeyin. İlkinden şaşkınlığımızdan yararlanıp ucuz kurtuldunuz; ama bu sefer elimizde levye, taş, sopa olmaz. Sadece, parklardaki havuzlardan abdestimizi alıp gelmeyiz."

Üslup bakımından eleştirenler olabilir; ama darbeye karşı olan herkesin hislerine tercüman olmuş hanımefendi. Ne yani ''Siz rahat rahat darbenizi yapın, çekinmeyin, biz sizi elimizde gül demetiyle karşılarız mı?'' demeliydi. Bu sözlerin neresini eleştiriyorsunuz? Biz çok mu farklı düşünüyoruz Allah aşkına!

"Efendim, daha nazik bir üslupla söyleyebilirdi."

Adnan Menderes; çok nazik, efendi bir siyasetçi idi, asmadılar mı?

Hırslarını alamamış olmalılar ki rahmetliyi darağacında sallandırdıktan sonra, idam ipini ve gömleğini bir bohçayla eşine göndermediler mi?

Evin kapısına idam kararı asıp yemek, imam ve cellat parasını bile eşinden almadılar mı?

Prof.Dr.Necmettin Erbakan Hocamız'ın siyasi hayatı boyunca gerek sözlerinde gerekse tavırlarında en ufak bir "kabalık" a şahit olan var mıydı? Darbe yapıp onu iktidardan indirmediler mi?

''Efendim siz de darbe meselesinde gereğinden fazla tepki veriyorsunuz? Bu çağda darbe mi olur?'' diyenlerle birlikte olamayız. Daha birkaç sene önce FETÖ kalkışmasına şahit olmadık mı? Yakın siyasi tarihimize ''darbeler tarihi'' desek yanlış mı söylemiş oluruz? Bu sebeple en ufak bir darbe imasına bile taviz veremeyiz, kulaklarımızın üzerine yatamayız.

Üstelik o kadar işaret var ki görmemek için aklımızın da gözlerimizin de kör olması gerekir.

Halk Tv’de Metin Akpınar, REİS'i ayağından asmakla, zehirlemekle tehdit etti mi?

Ayşenur Arslan" HDP, %40'la gelen iktidara nasıl kafa tutuyor, onlarla nasıl bilek güreşi yapıyor?

 Arkasındaki "silahlı güç" le.

O halde yapılacak, belli." diyerek iktidarı silahla indirme çağrısında bulundu mu?

EVET!

Bu açık tehditler karşısında Halk tv özür diledi mi?

HAYIR!

 

Bu ülkede:

"Öl Tayyip.

Seni yağlı kazığa oturtacağız.

Yurt dışına kaçsan da seni getirip yargılayacağız.

Sonun Menderes gibi olacak"

demediler mi?

Canan Kaftancıoğlu:

"Seçimle ya da başka bir şekilde bu iktidar gidecek" demedi mi?

Polisleri şehit eden MLKP terör örgütü kurucularından Hasan Ocak’ı “Komutan” diye övmedi mi?

Özgür Özel "Saray rejimini yıkacağız,"deyip bürokratları tehdit etmedi mi?

Kılıçdaroğlu ve diğerleri özür diledi mi?

HAYIR!

Hadi bunu da geçtik,CHP, kurumsal olarak özür diledi mi?

HAYIR!

Mursi ile Erdoğan’ın resimlerini yan yana koyarak '‘%52 ile idama mahkum oldu’' manşetleri atıldı bu ülkede. ‘'Asılacak adamsın ulan’' manşetiyle dergi çıkardılar.

Dangalağın biri, daha yeni Cumhurbaşkanımız ile A.Menderes'in fotoğrafını yan yana koyup "Makus kaderden kaçamayacaksın" diye tehdit etti.

Tüm bunlara CHP'den, İYİ Parti'den aksi yönde bir açıklama geldi mi?

HAYIR!

Oysa bizim cenahtan, bu azgın azınlığın kutsallarıyla ilgili üç beş laf söylense, önce bizimkiler tepki gösterir. Zalime gösterdikleri anlayışın zerresini kendi insanına göstermez. Ahlaki ilkeler kaygısıyla da değil ha, karşı mahalleye yaranma, korku ve eziklik telâşesiyle.

"Yok, o kadar da değil."demeyin; daha geçenlerde yaşadık bunu. Diyanet İşleri Başkanımız, sapıklara, "sapık"; "zinaya "haram" dediği için ateistler tarafından linç edildiğinde "onun dedikleri doğrudur." dedik Allah için. Dedik amma kitabın ortasından konuş(a)dık, kuyuyu etrafından dolaştık?  "Ama o, Allah'ın ayetlerini söyledi."gibi garip ve de ezik bir savunma yaptık. Sanki Diyanet İşleri Başkanının kendi düşüncesi böyle olamazmış gibi. Kendimizi mızrakların karşısına koymak yerine Allah'ın ayetlerini koymak, şuur altımızda kümelenen eziklik ya da korkaklık değil de nedir?

Üstelik darbecilere karşı silahla karşı koymak, ne zamandan beri suç kabul edilir oldu? Bu faaliyetler, evrensel hukukta meşru müdafaa hakkı kapsamında değerlendirilir. "Darbeye karşı silahımla dururum" diyenden neyin özrünü bekliyorsunuz?

Başımızda, 18 yıldır her saldırı karşısında kükremekten çekinmeyen bir aslan var; ama biz bir türlü tavşan tıynetinden kurtulamadık.

En ufak bir seste kulaklar dik, yürekler küt küt...

 

YORUMLAR

 • 22 Yorum
 • İ. Yıldız
  6 ay önce
  Toplumumuzun genel hastalıklarını çok güzel teşhis etmişsiniz. Kaleminize sağlık.
 • Metin Yalçın
  6 ay önce
  Sağolasın kıymetli müdürüm, desteğiniz bize güç veriyor.. Selâm ve muhabbetlerimle
 • Metin ÖZTÜRK
  6 ay önce
  Kalemine saglik. Toplumda darbe girişimine karsi aynı duyguları hisseden büyük bir halk kitlesi var. Konuşmayı bende izledim amacı darbecilere yönelik.onlar korksun bu saatten sonra. Eski darbecileri bacilarimizi amcalarimizi kardeşlerimizi oldurenleri asamadik ama yeni darbeciler çıkarsa vatandaş üzerine düşeni yapar.
 • Metin Yalçın
  6 ay önce
  Sozlerinize aynen katılıyorum hemserim,darbe dolu tarihimizde,tekrar bu işe yeltenecekler ne ile karşılaşacaklarını bilmeliler .Selam ve muhabbetlerimle
 • Erdoğan ÜNVER
  6 ay önce
  Bravo Metin Bey. Darbecilerin ve darbe karşıtlarının bu memlekette içinde bulunduğu psikoljiyi gayet net bir şekilde kaleme almışsınız. Tebrik ederim. Maalesef naif duruşla herşey hallolmuyor. Bazen de güçlü ve yürekli olmak gerek. En az darbe isteklileri kadar... Bu memlekette herkes herkesin duruşunu gayet iyi biliyor. Reise layık olmak gerek. Reis kadar yürekli olmak gerek.
 • Metin Yalçın
  6 ay önce
  Eyvallah kıymetli müdürüm..
 • Metin TEMELLİ
  6 ay önce
  200 yırdır sürekli horlanan ve aşağılanan bir toplum olarak yeniden ayağa dikilmek zor olacak ister istemez. Ama bu tip yazılarla kedi gibi hareket edenlere aslan olduğunu hatırlatmak önemli. İnş 15 Temmuzda aslan olan bu toplum aynı aslanlığı daha dik duruşla tekrar gösterecektir Allahın izniylee. Bu yazı bizim mahalle sakinlerinin bir öz muhasebe yapmasına vesile olacaktır. Kaleminize sağlık.
 • Kadir Ekinci
  6 ay önce
  Metin hocam, biz adama sahip çıkmamakta mahir insanlarız.Mükemmel bir yazı yazmışsın.Erbakan hocanın partilerine karşı dava açıldığında bizim mahallede olduğunu düşündüğümüz zevatın acımasızca tenkit ettiklerini yaşayarak gördük. Bu gazete yerel yayın olduğuna göre Karabük\'te yaşananlara karşı gösterilen tepkinin cılızlığını gördükçe biz tanış olmuşuz da kadim dost olamamışız...
 • Murat
  6 ay önce
  Allah razı olsun çok güzel bir yazı olmuş hocam
 • Metin Yalçın
  6 ay önce
  teşekkürler güzel sözleriniz için..selam ve dua ile
 • NUMAN TARHAN
  6 ay önce
  İyi ki varsın Metin hocam, Karabük\'ten yükselen halkın ve HAKK\'IN sesi olarak yüreğine sağlık, kaleminin gücü satırdan değil, SADIR\'dan olduğu için gönüllerde karşılık buluyor, Allah razı olsun üstadım.
 • Metin Yalçın
  6 ay önce
  Sağolasın kıymetli müdürüm...Rabbim cümlemizden razı olsun..selam ve muhabbetlerimle..
 • Seyfullah kara
  6 ay önce
  Muhteşem bir yazı. İçine düştüğümüz ödleklik ve kendi insanımızı satışa çıkarma psikolojisini ne de güzel yazmışsın. Yazının altına ne kadar imza atılması gerekiyorsa daha fazlasını atıyorum. Sanki kadıncağız bunları parkta gül dikenlere söylemiş (!). Bu hanımı cesur çıkışından dolayı kutluyor ve duygularımıza tercüman olduğunuzdan dolayı size de teşekkür ediyorum metin hocam
 • Metin Yalçın
  6 ay önce
  Allah razı olsun Seyfullah Hocam,güzel sözleriniz için..Elimizden geldiği,dilimizin döndüğü kadar hayra öotor,şerre fren olacağız hep birlikte inşaallah..
 • Akıncı
  6 ay önce
  Çok güzel bir yazı yazmışsınız yüreğinize sağlık
 • O. Pınar
  6 ay önce
  Allah razı olsun üstad. Hislerimize tercüman olmuşsun.
 • Metin Yalçın
  6 ay önce
  Cümlemizden Osman Hocam,sağolasın..selam ve muhabbetlerimle..
 • K.Öztürk
  6 ay önce
  Metin Hocam, Allah ﷻ senden râzı olsun. Kalemine sağlık.
 • Metin Yalçın
  6 ay önce
  Sağolasın Kadir Hocam,sağolasın..
 • Abdullah Mahmutoğlu
  6 ay önce
  Azgın azınlık , sessiz ve ürkek çoğunluğu arsızlık ve yüzsüzlükle bastırıyor. Maalesef içler acısı gerçek böyle. İbret almak için daha ne gerekli bilmiyorum. Vesselam
 • Mustafa Çelenli
  6 ay önce
  Üstad döktürmüşsün gene. Duygularımıza tercüman olmuşsun. Yakında terfi ve transfer talepleri ile karşılaşırsan bizi bırakma sakın! Yüreğine sağlık.
 • Metin Yalçın
  6 ay önce
  güzel sözlerin için sağolasım üstadım,benim için onurdur..Şimdiye kadar yola çıktıklarımızı yarı yolda bırakmadık inşaallah,bundan sonra da olmaz..Hem benim bonservisim çok pahalıdır :)

Son Yazılar