KAVŞAK-HASTANE-DOĞALGAZ; DURMAK YOK,YOLA DEVAM...
Metin YALÇIN

Metin YALÇIN

KAVŞAK-HASTANE-DOĞALGAZ; DURMAK YOK,YOLA DEVAM...

22 Ekim 2021 - 14:23

Geçtiğimiz günlerde İl Başkanımız Av. İsmail Altınöz, Milletvekillerimiz Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş ile teşkilat görevlilerinin de yer aldığı basın toplantısında Sayın İsmail Altınöz, uzun zamandır kamuoyunu meşgul eden üç konu hakkında Karabüklülere müjdeleri art arda sıraladı:
 "Kavşak Projesi, Beşbinevler'e 
Hastahane ve Yenice'ye doğalgaz hayırlı olsun."

Söylenmesi dile çok kolay gelen; ama sonuca ulaştırırılması hakkaten çok zor olan bu üç meselenin bu aşamaya getirilmesi için İsmail Bey ile vekillerimizin çok büyük gayretleri olduğunu ifade etmek gerekir. Muhatap yetkililerle, bu konularda Ankaralarda baş başa defalarca görüşme yapıldığının bizzat şahidiyim.

"Efendim bunlar için sözler verileli çok oldu." itirazını dillendirenler olabilir. Kendilerince haklı da olabilirler; ama her istediğinizi her zaman, istediğiniz anda alamıyorsunuz; çünkü Ankara, kelimenin tam anlamıyla KURTLAR VADİSİ. Tüm devletleri, hem sağlık hem de ekonomik anlamda çok zorlayan salgın zamanlarındayız. Haliyle devletimizin imkanları kısıtlı; fakat her il, ilçe başkanları, vekilleri kendi bölgelerine bir şeyler istiyor. O kadar siyasetçinin arasından sıyrılıp isteklerini söyleyebilmek ve kabul ettirebilmek kabul etmek gerekir ki ''azim, dert edinmek, sevilmek, kabul görmek ve beceri'' istiyor.

Aylarca süren mücadelenin ''altın vuruş'' unu İsmail Bey geçtiğimiz hafta sayın Cumhurbaşkanımızın da katıldığı İL BAŞKANLARI TOPLANTISI'nda 81 İl Başkanının arasından sıyrılarak yaptı. Toplantıda sadece 6 İl Bşk'na söz verildiğini düşünürsek bunun nispeten küçük bir olan Karabük için  çok büyük bir başarı olduğunu inkar edemeyiz. Bu da yetmez bir de şehrinizin problemlerine, halkın isteklerine vakıf olmak ve bunları güzel bir anlatımla ifade etmek, hedefi 12'den vurmak gerekir.
İsmail Bey, tüm bunları başarıyla yerine getirdiği için olsa gerek cumhurbaşkanımız, meselenin muhataplarına bire bir emir vererek bu üç meseleyi kesin çözüme kavuşturmuş oldu.

Geçtiğimiz hafta içinde doğalgaz için Yeniceye; Kavşak projesi için de Karabük'e üst düzey yetkililerin gelmesi de gayretlerin işe yaradığının ispatı niteliğindeydi.
Karabük ve Yeniceli hemşehrilerimize hayırlı olsun...

Bu üç önemli meselenin hallolması için aylardır, hatta yıllardır emek veren vekillerimize, teşkilat görevlilerine ve hassaten Ak Parti İl Başkanı Sayın İsmail Altınöz'e bir Karabüklü olarak şükranlarımı sunuyorum.

Fakat gerek ülkemizde gerekse şehrimizde yapılan her güzel hizmeti görmezden gelen, olmadı bir kulp takmaya çalışan bir muhalif grup var. Ben bunlara ''müzmin muhalifler'' diyorum. İmamoğlu'nun mezarlıklara ibrik bırakmasını, Mansur Yavaş'ın birkaç köye ücretsiz internet bağlatmasını büyük hizmet(!) diye yere göğe sığdırmayan bu müzmin muhaliflere ''Kardemir'i Ak parti iflastan kurtardı. Özelleşmesine rağmen alacağı krediler için devlet garantör oldu. Şu an binlerce aileye ekmek veren, ülkemizin en kârlı sanayi kuruluşlarından biri haline geldi.'' desek, ''Elbette yapacaksınız,ne yani kapanmasına seyirci mi olacaktınız?"' diyecekler.

''Kısa zamanda 50 bin öğrencinin öğrenim gördüğü mükemmel bir üniversite kurduk.'' desek ''Her ilde var zaten nolmuş?'' diyecekler.
Ne olduğunu, üniversitenin Karabük'e neler kazandırdığını bu salgın döneminde çok iyi anladık. Karabük'ün en hareketli mahallesi olan 100.Yıl mahallesi mezarlık sessizliğine gömülmüştü. Evlerimiz, yurt binalarımız, otobüs-minibüs hatlarımız,işyerlerimiz bomboş kalmıştı nasıl fark etmediniz?''diye de eklesek;

Sonrasında,
"Karabük'e 20 yılda 105 okul yapmışız, çocuklarımız her biri özel okul ayarında,15-16 kişilik sınıflarda eğitim-öğretim görüyor.Eğitim-öğretim meselesinde Türkiye'nin en ileri şehirlerinden biriyiz.'' desek,sağlık desek, duble yollar-otoyollar desek, köprüler,barajlar,ihalar,sihalar desek,her birine illâ bir kulp takacaklar hiç şüphe yok.Bir İtalyan atasözünde denildiği gibi:''Duymak istemeyen kadar sağır;görmek istemeyen kadar kör yoktur.''

Kadir kıymet bilen güzel insanlar, yanlış ve eksiklikleri eleştirdikleri gibi,yapılan  iyi ve güzel şeyleri de takdir etmeyi bilir.Tüm yapılan hizmetlere, bir muhalif vekilin  dediği gibi: "Kardeşim bu millet bize muhalefet görevi verdi; siz Dünya'nın en güzel işlerini de yapsanız biz sizi yine eleştireceğiz." gibi olumsuz bir bakış açısıyla yaklaşmak, aşkla çalışan insanların gayretlerini, heveslerini köreltir ki bu da en hafif tabirle vebaldir.
Şu kadim kuralı da akıldan çıkarmamalıyız: "Marifet,iltifata tabidir."

"İktidarın işine yarayacak." gibi basit siyasî kaygılarla yapılan her hizmeti küçümsemeyi ya da karalamayı muhalefet yapmak olarak anlayanlara şu hakikati hatırlatmadan geçmek olmaz:" Siyasetçiler gelip geçicidir; ama Karabük'e yapılan hizmetler kalıcıdır. İyiye, iyi; güzele, güzel demek, haklının hakkını teslim etmek, iyi ve güzel insanların hasletidir."

Ha illaki muhalif olacağız diyorsanız,gönlünüz mutmain olacaksa yiğidi öldürelim;ama hakkını da verelim..

Tüm bunlara rağmen Ak parti genelde Türkiye, özelde Karabük'e hizmet getirme aşk ve gayretini kaybedecek midir? Asla! Çünkü bu eleştirilerin haksız ve art niyetli olduğunun bilincindeyiz. Yine  halkımızın kendilerine yapılan hizmetlerin farkında olduğunu, AKPARTİ'yi takdir ettiğini de biliyoruz; gönülden dua ettiklerini de...

Bu yüzden parolamız belli: 
"Durmak yok,yola devam!"

Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • 1878
    1 ay önce
    Bir başka deyişle \"it ürür, kervan yürür\", onlar havlaya dursun, \"Durmak yok, yola Devam\" İnşa\'allah

Son Yazılar