MİLLET NE DERSE O..!
Metin YALÇIN

Metin YALÇIN

MİLLET NE DERSE O..!

31 Mart 2019 - 14:13

Hasretle beklediğimiz gün geldi çattı işte. Siyasiler, ne diyecekse, dedi; ne yapacaksa, yaptı.Söz de fiil de bitti. Söz sırası, sözün en kıymetlisinin sahibinde, yani MİLLET'te. İnsanımız oylarını kullanıyor.Birkaç saat sonra oy verme işlemi bitecek, sandıklar açılmaya, oylar sayılmaya başlanacak. Şehrimize, ülkemize ve milletimize hayırlı olur inşaallah. Görelim Mevlam neyler / Neylerse güzel eyler

Gün oldu, seçim sonuçları istediğimiz gibi çıktı; bu millete övgüler yağdırdık. Gün oldu, hoşumuza gitmedi; "makarna" dedik, "kömür" dedik. Bu milletin ne aç gözlülüğü kaldı ne cahilliği ne de koyunluğu.

Seçim sonuçları tazeyken kızdığımız, ağzımıza geleni söylediğimiz bu millet, aradan seneler geçtikten sonra anladık ki hep doğru karar vermiştir. Her ne kadar bu millet, bazı monşerlerin istediği kadar "eğitimli" olmasa bile feraset ve basiretiyle hiçbir zaman yanlışa düşmemiştir. Siyasi tarihimiz defalarca göstermiştir ki bu aziz milletin ortak aklı, ortak iradesi bugüne kadar hiç yanılmadı. Bu sefer de öyle olacaktır Allah'ın izniyle.

Sandıktan çıkan karara herkes saygı göstermeli. Sonuç istediği gibi çıkanlar "şımarıklığın, koltuğun, heveslerinin" rüzgarına kapılmayıp verilen oyların sorumluğunu kavramalı ve ona göre davranmalı; istediği gibi çıkmayanlarsa millete değişik bahaneler ve sıfatlarla yüklenmek yerine şapkalarını önlerine koyup  "nerede, nasıl hatalar yaptım" diye düşünmeli.

Sözün özü:

Sandıktan çıkan karara herkes saygı göstermeli.. 

MİLLET NE DERSE O.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar