"YİNE..YENİDEN..MARZİNG", "ÇÖP TOPLAMA,PARK,YOL...
Metin YALÇIN

Metin YALÇIN

"YİNE..YENİDEN..MARZİNG", "ÇÖP TOPLAMA,PARK,YOL ÇALIŞMALARI ve SEÇİMLER", "SELAHATTİN EYYUBİ DURDURULDU"

30 Mart 2019 - 13:44

YİNE..YENİDEN..MARZİNG

Seçimler vasıtasıyla MARZİNG MESELESİ yine Karabük'ün gündemine yoğun bir şekilde geldi. BURHANETTIN Beyin bu konuda RAFET Vergili'ye yüklenmesi sonucunda Rafet Bey de " Kapattır, Adaylığımı Çekeyim!"diye rest çekmiş güya..

RAFET BEY, tesis ve çevre ile ilgili hiçbir sözünü 6 yıldır yerine getirmeyen MARZING'i kanunen kapatamazdı (çünkü bu görevin Çevre Bakanlığının yetkisindeydi); fakat tesisin giderlerine BETON dökerek fiilen kapatmıştı o zamanlar. 33 milyonluk anlaşmayı yapmayıp eksikliklerini giderilmesi ve toprağa döktüğü zehirli atıkların taşınması için bir yil izin verilmeseydi iş bitmişti. Hiçbir patron da milyonlarca lira yatırım yaptığı tesisin bir yıl kapalı kalmasına dayanamaz, kendisi kapatırdı.

Bence olayın en üzücü yönü, önce MARZING'İN havayı, suyu, toprağı zehirlediğinin basın yoluyla, MARŹİNGE HAYIR afisleriyle kamuoyuyla paylaşılıp milletin galeyana getirilerek 33 milyon alınınca da susulmasıydı. Benim itirazım buna.

Kendisine de mecliste aynen şöyle söylemiştim.." Siz gizli gizli bu anlaşmayı yaparak hepimizi zor durumda bıraktınız. Dediniz ki mademki Karabük'ten para kazanan Kardemir bu şehre katkıda bulunmak için şehrimiz yararına birçok kurum kazandırdıysa, aynı şekilde MARZİNG'te katkıda bulunmak zorundadır. Diyelim ki bu yaklaşım doğru. O halde KARDEMİR'e bir yıl süre verdik kendini düzeltmek için Marzinge de aynı süreyi verseydik. Sürenin sonunda uzman bir ekip denetleme yapıp sağlam raporu verdiğinde MARZING müdürü,siz ve uzman ekibin başı gerekli açıklamayı basın önünde yapsaydı, ondan sonra bu bağışı gündeme gelseydi,böylece KAMUOYUNDAKİ DEDİKODULAR GÜNDEME GELMEZDİ"..

Bir yıl bekleyemezdi sayın Vergili;çünkü projeleri için o paraya ihtiyacı vardı. Ve ilâve etmiştim...Üstelik mademki çok iyi niyetlisiniz, Karabüklüyü düşündüğünüzü söylüyorsunuz, o zaman niçin MARZİNG'in yapacağı ödemelerde ilk sıraya KANYON PARKI koydunuz? Bu kadar kanser hastası bulunan bir şehirde KANSER TARAMA MERKEZİNİ ÖNE ALMANIZ GEREKMEZ MİYDİ? (Kendisi Kanser Tarama Merkezi demedim, demisti; ama ben eminim, isterseniz kamerayı birlikte izleyelim demiştim). ALMADINIZ; ÇÜNKÜ KANYON PARK SİZİN VAAD ETTİGİNİZ PROJEYDİ VE SEÇİME TAMAMLAMAK İSTEDİNİZ.(Kanyon Park'ın ödemeleri 2018 Subat'ında başlıyor,2019 Nisan'ında bitiyor,tam da yerel seçim sonrası.Ne büyük tesadüf! )

ÖZETLE mesele RAFET BAŞKANIN MARZİNG'İ kapatmasından ziyade, kapatma yetkisi olmadığını bile bile milleti galeyana getirip kendi amaçları için KARABÜK HALKININ HEM SAGLIĞI HEM DE DUYGULARIYLA OYNAMASIYDI.
SANDIĞA GİTTİĞİNDE KARABÜKLÜ BUNU ASLA UNUTMAMALI..

******

ÇÖP TOPLAMA,PARK,YOL ÇALIŞMALARI ve SEÇİMLER

31 Mart seçimlerinde CHP’den yeniden aday gösterilen Gürkan'ın 15 Temmuz gecesi FETÖ’nün darbe girişimi esnasında içkili bir mekanda kutlama yapıp sahnede marş söyleyerek “ 36 yıl önceki geceyi tekrar yaşıyoruz. O zaman haberimiz yoktu, şimdi var” dediği, ardından da kadehini kaldırdığı görüntülerle ortaya çıktı.

Ne demişti üstad Hasan Kaçan: “15 Temmuz hain darbe girişiminde 'Yurtta Sulh' örgütüne selam çakan bu zihniyet, (Ankara,İstanbul,Bursa Adana gibi) büyükşehirlerin başında olsaydı, belediye iş makineleri, kamyonlar, vs tankların mı önünü keserdi, yoksa kahraman halkın mı?”
Cevap belli..
"Ne bekası, bu basit belediye seçimi"diyenlerin inandırıcılığı kalır mı bu saatten sonra?

O halde Belediye seçimleri sadece “çöp toplama”, “park yapma” ve “yol çalışması”nda bulunan kişileri seçme meselesi değildir. Şehrin anahtarını veriyorsunuz. ŞEHRİN anahtarlarıyla birlikte aslında " Çocuklarınızın da kendinizin de sevdiklerinizin de hayallerini umutlarını, kısaca HAYATINIZI teslim ediyorsunuz.

OYUMUZU BUNA GÖRE KULLANALIM VESSELAM!
*******
SELAHATTİN EYYUBİ DURDURULDU

*Ben yerel seçimlerde partisinin oy oranı düşen rahmetli Özal'a Demirel'in:" Seni onursuz bir şekilde ordan indireceğiz." dediğini hiç unutmadım.

Haziran seçiminde partisi iktidar olamayınca Cumhurbaşkanımız için ecnebi neşriyatta :"Yeni bin yılın Selahaddin'i durduruldu" manşetinin atıldığını da unutmadım.

Ben Türkiye'nin "Türkiye'den ibaret olmadığını" yine ülkemizde "hiçbir seçimin sadece seçim olmadığını" bilirim. 
 

İnanıyorum ki aziz milletimiz de biliyor.

*İsmail Göktürk'e aittir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar